Kronik hbv b olduğumu öğrendim testlerim: ast 14. Alt 30 dna hbv :: 5. 966

Merhabalar dün kronik hbv b olduğumu öğrendim testlerm ast 14. Alt 30 dna hbv :: 5. 966 ilaç kullanmam gerekiyormu ? Haftada 2 kadeh şarap içiyorum karaciğere bir zararı olurmu? teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer fonksiyon testleri normal çıkmış. Bu olumlu bir gösterge.İlaç kullanıp kullanmayacağınız ve dikkat etmeniz gereken konulara dair en doğru bilgiyi muayene ve takibinizi yapan doktorunuz vermelidir.