merhaba haziran ayında ilişkim oldu ella hap kullandım 20 haziranda ki adetim 22 haziran da geldi ve

merhaba haziran ayında ilişkim oldu ella hap kullandım 20 haziranda ki adetim 22 haziran da geldi ve 5 gün sürmesi gerekirken 3 gün sürdü.Adetim bittikten gebrlik testi yaptım negatif çıktı.şuan adetimin üstünden bir hafta geçti ve tekrar kanamam oldu sebebi nedir? hamileliklr ilgili olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçlardır
Kullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.