Merhabalar hormon tahlilinde tsh yani triodler hızlı çalışıyor çıktı 3.94 sol tarafımda şişlik hissi

Merhabalar hormon tahlilinde tsh yani triodler hızlı çalışıyor çıktı 3.94 sol tarafımda şişlik hissi var boynuma sola çevirirken hissediyorum ama sağ tarafta böyle bir durum yok ailede guatr var ultrason cekillmem gerekebilirmi acaba ameliyatlık bir durum söz konusumudur ilaçla düzelecek bir durum olabilir mi şimdiden teşekkür

Tahlil.com Cevabı : Tabii ki ilaç tedavisi de bir alternatif olabilir.Ancak bu konuda en doğru bilgiyi sizi muayene edip tahlillerinizi değerlendiren bir endokrinolıji uzmanı vermelidir.