Regl olduysa gebelik ihtimali var mıdır ?

Sevgilimle yanlış ilişki sonrası ertesi gün hapı aldık. Haptan 14 gün sonrada regl haftasıydı ve regl haftasında regl olduğunu söylüyor , bir önce regl ile aynı olduğunu 5 gün sürdüğünü günde 2-3 ped dolduruğunu söylüyor rengi de diğerleri ile aynı imiş. Ben yerleşme kanaması olmasından korkuyorum çünkü yerleşme kanaması 10-14 gün sonra deniyor ve hapı aldıktan 14 gün sonra kanama oldu ama 5 gün sürmüş adet kanaması ama içinde hala bi stres var. Yerleşme kanaması olması ihtimali var mıdır ? Eğer Regl olduysa gebelik ihtimali var mıdır ? teşeklürler

Tahlil.com Cevabı :

Merak etmeyin hamilelik yok. Yerleşme kanaması asla 4-5 gün sürmez. Zaten her gebelikte görülen bir durum olmadığı gibi bu kanama 1 günlük bir kanama olur genelde ve çok çok daha azdır miktar olarak regl kanamasına göre. Bir çok yazımızd adefalarca da belirttiğimiz üzere ilişki sonrası kadının regl olması hamilelik olasılığının tamamen kalktığı gösteren bir işarettir.  Regl olduysa gebelik ihtimali yoktur. Açık ve net bir şekilde ifade etmek isteriz.İçiniz rahat olsun.