Regl olduktan sonra ilişkimiz olmadı. Hamile olabilir mi?

Hocam kız arkadaşımla iki kez korunmasız ilişkimiz oldu en son ilişkimizden iki gün sonra kız arkadaşım regl oldu ve regl olduktan sonra bir daha ilişkimiz olmadı.10 gün arayla aynı ay içerisinde tekrar regl olduğunu söyledi sizce gebelikle alakalı bir durum olabilirmi yerleşme kanaması vs risk varmıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Bir kadın hamile kaldıktan sonra artık adet görmez. Ancak kız arkadaşınız ilişki sonrası adet görmüş. Bu durumda hamilelik olasılığı ortadan kalkar. Sizin durumunuzda ise adet kanaması sonrası 10 gün sonra tekrar adet gördüğünü belirtmiş arkadaşınız.
Ayrıca kız arkadaşınız regl yani adet olduktan sonra da bir daha ilişkiniz olmamış.
Sonuç olarak arkadaşınız ilişki sonra 10 gün arayla iki kere adet görmüş. Bu durumda yerleşme kanaması söz konusu olamaz. Yerleşme kanaması dediğimiz olay, döllenmiş bir yumurtanın rahme yerleşmesi sırasında az miktarda kanama olmasıdır. Ancak döllenmiş yumurta sadece 1 kere rahme yerleştiği için bu 1 kere olur ve tekrarlamaz. Yani 10 gün arayla olmaz.
Yerleşme kanaması az miktarda hafif lekelenme veya kanama olarak tanımlanır.Ancak yerleşme kanaması adet kanamasına göre daha hafiftir.Yani çok daha az kanama olur. Bu nedenle söz konusu kanamalar yerleşme kanaması değil görüşündeyim.

Yazdıklarınızdan anladığımız kız arkadaşınızda hamilelik ihtimali yok, kanamada yerleşme kanaması değil  fakat düzensiz adet görme durumu bulunuyor. Bu durumda düzensiz kanamanın araştırılması için,  kanamalar devam ederse  bir kadın doğum doktoruna başvurması gerekebilir.