Kanamam kızlık zarı yırtılmasına bağlı olabilir mi?

Merhaba 21 yaşında bir genç kızım. Yaklaşık 10 yıldır her ay adet görüyorum. Geçen hafta da her zamanki gibi döngümü yaşadım ve pazar günü bitti. Çarşamba günü sevgilimle kafede buluştum. Biraz yakınlaştık. Öpüştük, onun eli benim bacak arama doğru ilerledi ama ben bacaklarımı üst üste attığım için bacaklarımın arasına dahi giremedi. Bunun konuşması da geçti aramızda bacaklarımı açmayacağımı söyledim ona. Kesinlikle bir zorlama vs dahi olmadı dediğim gibi bacaklarımın arasına dahi eli girmedi. Eve gelip lavaboya girdiğimde peçeteyle sildiğim an bolca akıntıyla beraber küçük pıhtılaşmış bir kan lekesi gördüm. Adetim biteli 3 gün olduğu için korktum. 10 yıldır adet görüyorum ama bittikten sonra kanamamın olduğunu hatırlamıyorum. İnternete yazdığımda hormonal değişimler diyor ama yine de içim rahat etmiyor. Kızlık zarım yırtılmış olabilir mi? Sevgilimle sürtünme vs. gibi bir olay geçmedi aramızda dediğim gibi kafedeydik isteseydik de o kadar yakınlaşamazdık. Üstelik o gün 3 kat elbise vardı altımda. Doktora gidemem ve internette böyle bir imkan olduğunu görünce size yazmak istedim. Umarım en kısa zamanda dönüş yaparsınız.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar içiniz rahat olsun bu tür bir durumda ve yazdıklarınızı değerlendirdiğimizde  kızlık zarının yırtılması mümkün değildir. Hele üzerinizde 3 kat elbise varken ve cinsel organınıza bir darbe olmadığı durumda bu tür bir durum olası değildir.
Öncelikle kızlık zarı kanamasının özelliklerini belirtelim, kızlık zarı kanaması kokusuzdur ve çok az miktarda ve damla şeklindedir. Kızlık zarının kanamasında, kanamanın  rengi açık pembedir.Kızlık zarı kanamasına genellikle akıntı eşlik etmez.
Sizin belirttiğiniz kanama pıhtılaşmış ve akıntıyla birlikte. Bu kızlık zarı kanaması olamaz, kızlık zarınız yırtılsa idi kanama taze kan, yani kırmızı veya pembemsi renkte olurdu.

İçiniz rahat olsun kızlık zarınızda yırtılma söz konusu değil yazdıklarınıza göre.

Sağlıklı günler dilerim.