Tahlil sonucum aso 234.rnFerritinin 9, kollestrol 248

Tahlil sonucum aso 234.rnFerritinin 9, kollestrol 248,rnHdl kollestrol 79rnLdl kollestrol 159rnDeğerlendirmenizi rica ederim. rnTeşekkürler Çiğdem

Tahlil.com Cevabı :

Kanda ASO değeriniz yüksek.Vücudumuzda Streptokok adlı bakterinin yol açtığı  enfek­siyonunun ardından Anti Streptolizin O  üre­timi meydana gelir.
Kanda yüksek oranda ve sürekli antistreptolizin-0 bulunması vücudumuzda streptokokların yol açtığı ve  uzun süredir yerleşmiş olan bir enfeksiyonu  gösterir.
ASO yüksekliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

 Ferritin düşüklüğü de demir eksikliği yönünden bilgi veriyor.

Kolesterol değerleri yüksek çıkmış.Bu tabii ki istenen bir durum değil.
Kalp hastalıkları, damar hastalıkları gibi durumlar için kuşkusuz risk oluşturacaktır.
Şeker hastalığı, metabolik sendrom gibi durumlarda da benzer sonuçlar görülebilir.

Yüksek olan bu değerleri düşürmede  düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.

Doktorunuz da gerek görürse ilave bir takım tahliller isteyebilir.