Tahll Sonucum

merhaba genel kan sayımı yaptırdım. normal olmayan sonuçlar çıktı bunları ekledim. Glikoz dedigi açlık kan şekeri mi oluyor , açken yaptırmıştım. tşk.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba,

Sonuçlarınıza baktığımda istek yapılan tahlillere göre sağlıklı görünüyorsunuz.

Kolesterol değeriniz üst sınırı biraz geçmiş, fakat bu değer herhangi bir ilaç tedavisi  gerektirmez. İyi huylu kolesterol düzeyiniz iyi.

Glukoz değeri kan şekerinizi gösteriyor, açlık değeri olarak normal çıkmış.

MO yazan monosit dediğimiz viral enfeksiyou gösteren bir değerdir, o da biraz üst sınırı geçmiş, fakat diğer enfeksiyon değerleriniz normal olduğu için bir hastalığı göstermez.

Böbrek fonksiyonlarınız,magnezyum ve fosfor,klor değerleriniz gayet iyi.

Kansızlığınız yok, demir değerleriniz ve kandaki kırmızı hücre sayısı çok iyi.

Bu testlerde karaciğer fonksiyonlarını gösteren ALT ve AST ve GGT değerleri bakılmamış, bir daha kan verdiğinizde bu değerlere de baktırmanızı tavsiye ederim.

Sağlıklı günler dilerim.