Tam kan sayımı 9.9rnÇıktı doktor ZİNCO 30 mg Fort şurup verdi bunu kullanmamız yeterli olur mu?

Merhaba hocamrn 11 yaşında kızımın kusma şikayeti ile gittiğimiz de kan tahlilindern Nötrofil tam kan 8.35rnLenfosit tam kan 0.73rnNötrofil %tam kan 84.5rnLenfosit %tam kan 7.4rnTam kan sayımı 9.9rnÇıktı doktor ZİNCO 30 mg Fort şurup verdi bunu kullanmamız yeterli olur mu rndeğerler le ilgili bilgi alabilirmiyizrnTeşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Tam kan sayımı 9.9rn derken hangi testi bahsettiğinizi yazmamışsınız. Zinco çinko eksikliğinde kullanılır.Ancak kansızlık da varsa başka ilaçlara da gerek olabilir.