Tiroid le ilgili tahlilim

Eşimin yaptırdığı tiroid tahlili ile ilgili yorumlarınızı rica ediyorum.İlgili doktorun izinde olduğu 15 gün sonra geleceği belirtildiği için sizden yorum rica ediyorum.Saygılarımla.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba eşinizin tahlil sonucunu değerlendirdik. Tiroid ultrason muayenesinde sağ ve sol lobda kistik nodüller görülmüş. Ancak bu haliyle sonuçta endişe verici bir durum yok. Bu tür bulgular iyot yetersizliği duurmlarında da görülebilir.  Ancak raporda da belirtildiği üzere klinik ve laboratuvar bulguları eşliğinde değerlendiirilme önerilmektedir. Yani tiroid fonksiyonlarını gösteren ST3, ST4, TSH, AntiTg ve  Anti TPO gibi testler ile birlikte eşinizin muayene bulguları da değerlendirilerek klinik bir yorumlama uygun olacaktır.

Ancak belirttiğimiz üzere korkulacak bir durum yok sonucunuzda.Geçmiş olsun.