Zevk suyundan hamile kalabilir miyim?

Yayın Tarihi : 2023/07/23 15:27 • Güncelleme Tarihi : 2023/07/23 15:27

15 Temmuz da başlayan adetim yaklaşık 20-21 Temmuz civarı bitti. Sevgilimle 22 temmuzda vajinal bir birliktelik tam bir birliktelik yaşanmadan, herhangi bir boşalma söz konusu olmadan, prezervatif de takılıyken sadece sürtünme oldu. Prezervatif takılıyken pen*sini vajina girişime sürttü ve bu şekilde sürtündü. Herhangi bir boşalma dediğim gibi söz konusu olmadı, tam bir cinsel birleşme söz konusu değildi ve prezervatif tüm bu süreçte takılıydı. 2 sorum var 1- Prezervatifin yırtılmadığından eminiz ancak tam anlayamadıysak korktuğum şey şu vajinama sürtünürken gelen az bir miktar zevk suyundan, vajinama sürtünürken geldiyse hamile kalma ihtimalim mevcut mudur ?2- Vajinamdan beyaz renkte az miktarda akıntım mevcut bunun yaşanan süreçle ya da gebelikle alakası var mıdır ?


Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. İki sorunuzu da sırayla cevaplıyorum.

1.Belirttiğiniz gibi hele prezervatif de takılıyken ve prezervatif de bir yırtılma söz konusu değilse, zevk suyu bulaşı da olmayacağından hamilelik kesinlikle mümkün değildir. Zaten bir cinsel birleşme ve boşalma da olmadığından söz ediyorsunuz. Bu nedenlerle hamilelik kuşkusunu kafanızdan tümüyle atın. Hamile kalma ihtimaliniz bullunmuyor.

2.Beyaz akıntı ise beraberinde vajinada kaşıntı var ise başta mantar olmak üzere vajinal bir enfeksiyona bağlı olabilir.
Doğal bir akıntı da olabilir. Bunun ayrımını bir kadın doğum doktoru jinekolojik muayene ve gerekirse yapılacak tahliller ile yapabilir. Ama bu akıntının endişe ettiğiniz gibi gebelikle bir alakası  yoktur.

Sonuç olarak gereken koruyucu tedbirleri alarak bir ilişki yaşamışsınız hamilelikten endişe etmenize gerek bulunmuyor.

Sağlıklı günler dilerim.

Sizin de benzer bir sorunuz varsa uzmanlarımıza 7/24 sorunuzu sorabilirsiniz.
Tıklayın, Hemen Sorunuzu Sorun.


Bu Gönderiye 0 Adet Yorum Gelmiş
?