Akrep Sokmasına Karşı Yapılacaklar Nelerdir?

13.09.2016 05:16
Akrepler türe bağlı olarak kendilerini savunmak ve avlarını yakalamak için zehirli iğnelere sahiptir
Akrep Sokmasına Karşı Yapılacaklar Nelerdir?
A

Akrepler türe bağlı olarak kendilerini savunmak ve avlarını yakalamak için zehirli iğnelere sahiptir. Genellikle kurak ve ılıman iklimlerde yayılış gösteren akrepler kimi zaman insanlarla aynı ortamlarda bulunabilir ve sokma gözlenebilir.
Bu durumda öncelikli olarak sokulan alanın bölgesine bağlı olarak zehrin dolaşıma yavaş karışmasını sağlamak için bağlama işlemi uygulanmalıdır.
Kan akışını kesecek ancak kesinlikle durdurmayacak şekilde olmalıdır.
Bu sırada buz varda buz ile ısırılan bölgeyi ovmak da kan akışını yavaşlatacaktır. Sonrasında  yapılacak olan en yakın sağlık kuruluşuna gitmek veya çağırmaktır.
Bu sırada kişiyi sokan akrebin de sağlık ekiplerine ulaştırılması tedavi için önemlidir.
Sokan akrep türünün bilinmesi, tedaviyi kolaylaştıracaktır. Akrep sokmaları çoğunlukla acı hissi ve alerji semptomları dışında  fazla ilerlemez ancak alerjik bünyelerde çok daha ağır semptomlar gözlenebilir. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Nabız Ölçümü Neden Önemlidir?
Nabız; kanın vücut içinde pompalanırken damarlara uyguladığı basınç sayesinde kasılıp gevşemesi hareketinin izlenmesidir. Damarlar elastik bir yapıya sahiptir. Kan, organlar arasında…
Aşerme Nedir?
Gebelerin ilk 3 aylarında bazı gıdalara yatkınlığının olması ve bu gıdaları tüketmek için istekli olması ve canı istemesidir aşerme olarak adlandırılır.
SHIH POO Cinsi Köpeklerde Görülen Sağlık Sorunları
Shih Poo nadir bir köpek türüdür.Ancak çok sevimlidir.Shih Poo, Shih Tzu ve Poodle köpeklerinin karışımı sonucu oluşmuş ayrı bir cinstir.
Jooble Nedir?
Bu yazımızda iş bulmanıza yardımcı olacak Jooble arama motorunu tanıtmak istiyoruz.
Karaciğerimizi Nasıl Koruruz?
Karaciğer son derece dayanıklı bir organdır. Ancak yaşam ve beslenme tarzındaki bazı değişiklikler, bazı hastalıklar ve ilaç kullanımı karaciğer fonksiyonlarını olumsuz olarak etkileyebilir.Karaciğerimizi…
Diş Gıcırdatma Neden Olur?
Çoğu insanın istemsiz olarak yaptığı diş gıcırdatmak ve dişleri sıkmak baş, boyun ve sırt ağrısına sebep oluyor
Günde Ne Kadar Tuz Tüketmeli ?
Her gün tükettiğimiz sofra tuzunun kimyasal bileşeni sodyum klorürdür
Hipnoz Nedir?
Hipnoz, geçmişten günümüze hep merak uyandırmış ve araştırılmış bir konudur.
Baba Olma Şansını Artıran Besinler
Çocuk sahibi olmak isteyen babalar tükettikleri besinlere dikkat etmelidir.Baba olma şansını arttıran besinleri sizler için derledik.
E Konsültasyon (Online Doktor Hizmeti) Nedir?
E Konsültasyon diğer bilinen adıyla da Online Doktor Hizmeti günümüzde sıklıkla tercih edilen dijital ortamda verilen bir sağlık hizmetidir.Özellikle Covid 19 pandemisi sonrası…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com