Arkadan İlişki İle (Ters İlişki) Hamile Kalınır mı?

04.10.2018 03:34
Arkadan ilişki ile hamile kalınıp kalınmayacağı konusu özellikle genç çiftler tarafından sıklıkla merak edilen bir konudur.Peki arkadan ilişki ile hamile kalınır mı? Bu çok merak edilen soruyu sizler için Tahlil.com uzmanları aşağıdaki yazımızda yanıtlıyor.
A

Tahlil.com'a en sık sorulan sorulardan biri de, arkadan ilişki yani anal seks ile hamile kalınıp kalınmayacağı konusudur. Arkadan ilişki (ters ilişki)  evlilik öncesi cinsellik yaşayan genç çiftler tarafından özellikle de bakirelik bozulmasın diye başvurulan bir ilişki yöntemidir.Fantezi ve cinsel hayata renk getirmesi için de tercih edilmektedir.

Arkadan ilişki de hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır.İlişki sonrası erkeğin anüse boşalmasını takiben  anüsten akan meninin vajina ile temas etmesi ve buradan da vajinaya  sızması durumunda çok düşük de olsa bu tür bir olasılıktan söz edebiliriz.

Böyle bir durumun olması halinde, beklenen adet tarihinde de en az 1 haftalık bir gecikme olduğunda tedbiren de olsa gebelik testi yapılabilir.

Arkadan ilişkiler ile kimi zaman kazara da olsa erkeğin cinsel organı anüs yerine vajinaya girmektedir.Bunun en önemli nedeni ise erkeğin cinsel organının anatomik olarak anüs deliğine kıyasla vajinaya çok daha kolay girebilmesidir. Bu tür durumlarda istemeyerek de olsa penis vajinaya girdiğinde kızlık zarının zedelenmesi veya yırtılmasına sebep olmaktadır.Bu da kuşkusuz ilişkiye maruz kalan genç kızda akireliğin sonlanmasına anlamına gelmektedir.Bu tür durumlarda kızlık zarının yırtılmasına bağlı olarak kan da gelebilmektedir.

Arkadan ilişki girişimlerinde kazara da olsa vajinaya giren erkeğin cinsel organı olası bir içe  boşalma durumunda doğal olarak hamileliğe de sebep verecektir.

Sonuç olarak arkadan ilişkilerde anüse boşalma durumunda hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır.Anüsten sızan meninin vajinaya temas etmesi veya anüs yerine vajinaya boşalma gibi durumlarda ise hamilelik ihtimali söz konusudur.

Bu nedenle bu tür bir şüphe durumunda özellikle de beklenen adet tarihinde bir gecikme var ise gebelik testi yaptırılması uygun olacaktır.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...

YORUMLAR

ekinaz44 | 05.11.2016 10:43

İyi günler.
Sevgilim arkadan ilişki sonrası prezervatife boşaldı, herhangi bir yırtılma söz konusu olmadığını idrar ve yıkanmayla meniyi tamamen dışarı attığını söyledi.Bundan sonra çıplak bir şekilde organların teması oldu, gebelik söz konusu mudur

Tahlil.Com | 18.01.2017 05:36

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.
Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.
Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.
Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.
Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.
Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.Dicle Oguzkaya | 13.06.2016 02:05

Ters iliski yasadim  ve o zaman adetimin son gunuydu bosalma fln olmadi ve benim adetim duzensiz 3 aydan fazla oluyo dogum kontrol hapini birakali normalde bu ayin 9 da adet olmam lazimdi olmadim sizce hamile kalma riski var mi ?

Tahlil.Com | 13.06.2016 10:25

Arkadan ilişki özellikle bakire kızların bakireliğine zarar vermemek için genç çiftler tarafından sıkça denenen bir ilişki türü.
Ancak bu ilişki kolay bir yöntem olmayıp, kaza ile de vajinal bir ilişkiye dönüşüp kızlık zarının da yırtılmasına yol açabilir.
Anüse boşalma sonrası ise hamilelik mümkün değildir.
Çok çok düşük bir olasılık da olsa, anüsten sızan spermlerin vajinaya temas etmesi durumunda bir gebelik ihtimali olabilir.Bu durum da pek olası değildir.

Yine de böyle bir ihtimalden şüphe duyulur ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi yapılabilir.

Turan | 05.01.2016 09:50

Hocam arkadasimla ters iliskiye girdim ve arkama bosaldi vajinamdan iceri girmis olmasindan korkuyom 3gun sonra zamaninda adet oldum zaten iliskiden 1 saat sonra ertesi gun hapi aldim . Hamile kalmam soz konusu olabilir mi. Bu ayi beklemem mi gerek

Tahlil.Com | 06.01.2016 09:21
Her ihtimale karşı bu ay ki regl dönemini takip etmenizde fayda var ancak yaşadığınız ilişkide hamileliğin oluşması beklenmez. 
ppvpp | 30.10.2015 08:19

Kız arkadaşımla analdan ilişkiye girdik.ilişki sırasında prezervatif patlamış ve içine boşalmış oldum. sonrasında hiç bir akıntı olmadı spermler geri çıkmadı.geri akmaması bir sıkıntı oluşturur mu ? spermlerin anüsünden geri çıkması gerekmez mi ?

Tahlil.Com | 31.10.2015 10:25
Vajina bölgesine sperm teması olmadıysa anal ilişki ile hamilelik söz konusu değildir. 
burakaydin35 | 16.04.2015 05:09

Bir ay önce kız arkadaşımla ters ilişkiye girdik fakat adeti olması gereken günden yaklaşık 9 gün geçti ama içine boşalmadım, sizce bir aksilik olmuş olama ihitimali yüzde kaç

Tahlil.Com | 17.04.2015 11:35

Arkadan ilişki özellikle bakire kızların bakireliğine zarar vermemek için genç çiftler tarafından sıkça denenen bir ilişki türü.
Ancak bu ilişki kolay bir yöntem olmayıp, kaza ile de vajinal bir ilişkiye dönüşüp kızlık zarının da yırtılmasına yol açabilir.
Anüse boşalma sonrası ise hamilelik mümkün değildir.
Çok çok düşük bir olasılık da olsa, anüsten sızan spermlerin vajinaya temas etmesi durumunda bir gebelik ihtimali olabilir.Bu durum da pek olası değildir.

Yine de böyle bir ihtimalden şüphe duyulur ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi yapılabilir.

ceydasu41 | 12.04.2015 07:35

Erkek arkadasımla analdan ilişki yasadık adetimin 1. Günüydü ve arkama bosaldı olay bıttıkten sonra peçeteyle hemen temizledim adetim devam etti normal bi sekilde hamile kalırmıyım acaba yoksa tamamen kafaya taktıgım icin psikolojik bişey yada stresmi?

Tahlil.Com | 13.04.2015 07:35
Anal ilişkide vajina bölgesine sperm teması olmadığı sürece hamilelikten söz edilemez. Böyle bir şüpheniz varsa önerimiz sakince bir sonraki adet döngünüzü beklemeniz, gecikme yaşarsanız gebelik testi yaptırmanızdır. 
Selma Akcan | 31.03.2015 09:39

Bundan yaklaşık 2 ay önce erkek arkadaşım ile ters ilişkiye girdik.Fakat bu tam anlamıyla olmadı,penis içeri giremedi artı olarak boşalma olmadı.Fakat zevk suyu vajinaya aktı mı bilmiyorum.Karnımda şişkinlik olduğunu düşünüyorum ve adet süremde geçti.Acaba hamile miyim?

Tahlil.Com | 01.04.2015 10:43
Zevk suyu ile hamileliğin oluşma ihtimali yok denecek kadar azdır ancak adet gecikmesini bir haftadan fazla yaşıyorsanız gebelik testi yaptırmanızda yarar var. 
dddd | 29.03.2015 05:08

Yumurtlama günümde erkek arkadaşımla ters ilişkiye girdik . Boşalma olmadı , hatta içeri de girmedi . Ama zevk suyu vajinama bulaştımı bilmiyorum . Hamiile kalır mıyım ?

Tahlil.Com | 30.03.2015 05:18

Arkadan ilişki, ters ilişki gibi   normal olmayan ilişkilerde hamilelik şansı mümkün değildir.
Hamilelik için çok düşük de olsa sadece bir olasılık bulunmaktadır.
Boşalma sonrası menininanüsten çıkıp vajinaya sızması ve bulaşmasıdır.Bu durumda vajinaya giren sperm hücreleri gebeliğe sebep olabilir.
Bu da oldukça zayıf bir olasılıktır.Ancak tamamen de imkansız değildir.Bu tür bir ihtimal söz konusu ise beklenen adet tarihinde en az 7 günlük bir gecikme olduğunda gebelik testi yapılabilir.
Arkadan ilişkinin bir diğer riskli yanı ise, anal ilişki hedeflenmesine rağmen yanlışlıkla vajinaya giriş ihtimalidir.
Bu durumda da kaçınılmaz olarak gebelik riski de olacaktır.

Konuya dair ve hamilelik olasılıkları ile ilgili aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilir ve konuya dair benzer sorulara uzmanlarımızca verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

mahmutaygun94 | 17.03.2015 12:37

sevgilimle bir buçuk ay önce tersten ilişki yasadık ondan sonra bi adet gördüm sonrakı adetımde acık pembe bi akıntı geldi karnım şiş kilo aldım adet olmadım hamile olabilirmiyim

Tahlil.Com | 17.03.2015 04:55

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.
Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.

Biraz vakit ayırıp aşağıda yazdıklarımızı ezberleyene kadar dikkatle okuyun.Hatta mümkünse yazıcıdan çıktı alıp bir de fosforlu kalemle üstünden geçin.

Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.
Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.
Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?

Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,
Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.
Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.


Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız.....

banu | 16.03.2015 03:49

normalde bu ayın 25 inde adet görmem gerekiyor fakat 10 gün geri çekildi bugün adet oldum acaba doğum kontrol hapı kullanmıştım ondan kaynaklanabilir mi ? yada hamilelik söz konusu olabilir mi ?

Tahlil.Com | 17.03.2015 09:43

Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.
Doğum kontrol hapları da adet döngüsünde değişikliğe sebep olabilir.
Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.
Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.
Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.
Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....

DAHA FAZLA GÖSTER
Evlilik Öncesi Cinsellik
Evlilik niyetine giren gençler; vücutlarını tanımak adına, cinsel ilişkiye girerler
Cinsel Yaşamda Tek Eşli Olmak Sağlığınızı Koruyor..
Cinsel yaşamın tek eşli olması sağlıklı bir beraberliğin yanında vücut sağlığınızın da istikrarını sağlayacaktır
Hastalığı Ele Veren Prezervatif
Her yıl cinsel yolla bulaşan hastalıklardan dünya üzerinde milyonlarca insan hayatını kaybetmektedir
Gebelik Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler?
Gebelik; spermin kadın vücuduna girerek yumurtayı döllemesi sonucu, anne karnında bebek oluşumudur
Cinsel İlişkide Uyarıcı Noktalar Nerelerdir?
Cinsel ilişki; dokunuşlarla beraber süslendiğinde, her iki taraf için de tatmin edici bir hal alır
Anal İlişki ile Hamilelik Mümkün mü?
Anal ilişki veya ters ilişki olarak bilinen cinsel birleşme türü ile hamileliğin oluşup oluşmayacağı oldukça merak edilen bir konudur
Cinsellikte Parthenofobya Nedir?
Parthenofobya; genç ve bakire kızla cinsel ilişkiye girmekten korkmak, çekinmektir
Transseksüellik nedir?
Transeksüel, kendini karşı cinse ait gören kişilere verilen addır
Doğum Sonrası Cinsel İsteksizlik Normal mi?
Sağlıklı bir cinsel yaşam, her çiftin mutlu bir evlilik geçirmesi için zorunludur
30'lu Yaşlarda Kadında Cinsellik Nasıldır?
Otuzlu yaşlar cinsel uyarılma ve çekicilik açısından kadınların altın çağıdır
Cinsellikte Daha Çok Zevk İçin Spor Yapın
Cinsellik her ne kadar zevk odaklı görünse de en büyük pay bedene aittir
Aşırı Cinsel İstek Sapıklık Mıdır?
Cinsel ilişki sıklığı; özellikle evli kişilerde sık araştırılan bir konudur
tahlil.com
tahlil.com