Cinsel İlişki Yaşarken Sağlığınızdan Olmayın

Yayın Tarihi : 2018/07/27 17:13 • Güncelleme Tarihi : 2018/07/27 17:13 •
Cinsellik insan hayatında çok önemli bir unsurdur
Cinsel İlişki Yaşarken Sağlığınızdan Olmayın

Cinsellik insan hayatında çok önemli bir unsurdur.Cinselliği yaşarken eşler cinselliği monotonluktan kurtaran ve daha fazla zevk alınmasını sağlayan teknikler kullanabilir.
Farklı fanteziler ve deneyimler cinselliğe kuşkusuz renk katacaktır.Ancak bütün bunları yaşarken çiftler bir takın korunma yöntemlerini uygulamaya da çaba göstermelidir.Bu tür önlemlerin alınması kuşkusuz çiftleri cinsel yolla bulaşan hastalılara karşı da koruyacaktır.
Uzmanlar cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak ve bu hastalıklara yakalanma riskini en aza indirmek için çiftlere bir takım önerilerde bulunuyor. 

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan Korunmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli ?

1. Cinsel yönden sağlıklı ve hastalığı ulunmadığına emin olmadığınız kişilerle asla cinsel ilişkiye girmeyin.
2. Tek eşli olmak cinsel hastalılardan uzak durmak için son derece yararlı bir davranıştır.Bu nedenle sık sık cinsel partner değiştirmekten kaçının.Skor peşinde olmayın. 
3. Cinsel ilişki kuracağınız kişinin ağzında yara veya kanamalı ülser ve aftöz yaralar varsa kesinlikle ağızdan ilişkide bulunmayın.Bu tür yaralar bir enfeksiyona yakalanmanız için büyük risk taşır.
4. Cinsel ilişkiden önce ve sonra mutlaka duş alın.Partnerinizden da aynı şeyi talep edin.
5. Prezervatif (kondom) olmadan asla cinsel beraberlik kurmayın.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
m********** :

iyi günler. eşimle 2 aylık evliyiz bugün 3.adetini oldu hamilelikte çok mu acele ediyoruz doktora gittik yumurtalıklar şişmiş dedi hamile kalmak için tavsiyeleriniz nelerdir ?


Cevap:

Günümüzde pek çok evli çift çocuk sahibi olma konusunda sıkıntılar yaşıyor. Bazı çiftlerin mevcut Sağlık sorunlarından dolayı bazılarının da farklı nedenlerle çocukları olmuyor. Peki, hamile kalmak için yapılabilecek şeyler yok mu? Tabi ki var; işte hızlı gebe kalmak için dikkat edilmesi gerekenler…- Rahat olun, strese girmeyin. Gebe kalamayacağınız korkusuna kapılmayın.- Adet düzeninizi takip edin, gebe kalabileceğiniz muhtemel günlerde cinsel ilişkide bulunmaya özen gösterin.- Eşinizin sigara ve Alkolü bırakmasını sağlayın, hayatını düzenlemesine yardım edin.- Eşinizin kalın ve sıkı pantolon, iç çamaşırı giymesini engelleyin. Sauna ve Sıcak banyolardan kaçınmasını tavsiye edin.- İlişkiden 2 Saat önce eşinizin sert bir kahve içmesi sperm hareketlerini uyaracaktır.- En uygun pozisyonda cinsel ilişkiye girin.- İlişki sonrası belinizin altına yastık koyup bir saat yataktan kalkmayın, yatak odasının fazla sıcak olmamasını sağlayın.- Sabah erken saatlerde cinsel ilişkiye girmeye çalışın. Sabahları sperm kalitesi en iyi durumda olmaktadır.- Cinsel ilişkiyi ‘bir ev ödevi’ olarak görmeden isteyerek eşinizle birlikte olun. Orgazm olmak vajina salgısının ph derecesini değiştirmekte ve spermin rahim ağzından daha hızlı geçmesini sağlamaktadır. Gereğinden fazla, sık cinsel ilişkiye girmekten kaçının.- Daha önce gebelikten korunmak için değişik yöntemler kullanmışsanız bunların olası etkileri için doktorunuza danışın.- Adet düzensizliği var ise gereken tedavi ile adet düzenini sağlayın.- Servikal mukus gereğinden koyu ise inceltici özel ilaç kullanmak gerebilir.- Günlük beslenmenize dikkat edin. Dengeli ve düzenli beslenin. Süt ürünlerinin içindeki galaktose ismi verilen Madde yumurtlama fonksiyonunu arttırmaktadır. Bol miktarda süt, süt ürünü ve yoğurt tüketin. Enginar ve taze fasulyeyi tüketmeyi unutmayın. Aşırı kırmızı et ve yağlı yemek tüketmeyin, östrojen düzeyini olumsuz etkileyebilir.- Aşırı olmamak şartıyla hafif egsersiz yapın.- Doktorunuzun haberi olmadan hiçbir ilaç kullanmayın.

m********** :

iyi günler . eşimle her gün 1 defa ilişkiye giriyoruz bi zararı var mı her gün ilişkiye girerseniz çocuk olma ihtimali yok dediler dogru mu ? 2 aylık evliyim doktora gittim yumurtalıkların şişmiş dedi ne anlama geliyor ? bide sık sık idrarım geliyor nedeni ne ? iyi günler


Cevap:

Evet hamile kalma olasılığınız yüksektir, sıkı sık idrara çıkma varsa idrar tetkiki yaptırmanızı öneririz..

?