Boyun Ağrısı Sebebi Boyun Fıtığından Başka Nedene Bağlı Olabilir

22.06.2017 11:43
Boyun ağrısı sık karşılaştığımız bir durumdur
Boyun Ağrısı Sebebi Boyun Fıtığından Başka Nedene Bağlı Olabilir
A

Boyun ağrısı sık karşılaştığımız bir durumdur. Genelde boyun düzleşmesinden veya fıtıktan kaynaklandığını düşünürüz. 

Ağrının yeri, zamanı, başlangıcı, süresi, şiddeti, artıran sebepler, dağılımı ve niteliği çok önemlidir.Hatta uykudan uyandırıp uyandırmaması bile çok dikkat edilmesi gereken noktadır. Bu tanımlamaların doğru yapılması; hastalığın fıtıktan mı yoksa başka bir problemden mi kaynaklandığı hakkında bilgi verir.

Ağrı sebepleri boyun fıtığı dışında; kas spazmı, yumuşak doku zorlanması, apse, enfeksiyon, omurga iltihabı, iç organ hastalıkları, romatizma hatta hormonal dahi olabilir.
Korona Virüs Hastasına Evde Nasıl Bakılmalı?
Korona virüs, etkisi uzun süredir devam eden ve tüm dünyanın hala savaşmaya devam ettiği bir virüstür. Ne yazık ki, artık hayatın bir parçası olmuş ve artık onunla…
Gebelikte Hafif Burun Kanamaları Doğaldır
Gebelik burun damarlarının genişlemesi ve daha fazla burun damarlarında kanın akmasına sebep olur.  Böylece damarlardaki kan basıncı yükselir ve kendiliğinden kanama meydana gelir. 
Büllöz Pemfigoid Hastalığı Nedir?
Büllöz Pemfigoid, aslında bakteri ve virüslerle savaşması gereken bağışıklık sistemi unsurlarının, deri altına yerleşmesi ile bu dokularda iltihaplanmalar meydana getirmesinin bir sonucudur. 
Kedi Tırmığı Hastalığı Nedir?
İnsan ve hayvanların bir arada yaşaması bazı ortak hastalıklara neden olur.
Munchausen Sendromu Nedir?
Karl Fredrich von Munchausen Rus-Osmanlı savaşında komutan olarak görev yapan bir komutandır
Çocuklarda Kusma Görülünce Ne Yapalım?
Çocuklarda kimi zaman mevsimsel olarak kusma vakaları olabilir.Özellikle kreş, okul gibi toplu olarak bulunulan eğitim kurumlarındaki çocuklarda bu tür durumlarla sık olarak karşılaşılabilir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com