Burun Spreyi Kullanımını Abartmayın

Yayın Tarihi : 2017/06/23 00:43 • Güncelleme Tarihi : 2017/06/23 00:43 •
Özellikle bahar aylarında pekçok kişinin şikayetidir alerjiler
Burun Spreyi Kullanımını Abartmayın

Özellikle bahar aylarında pekçok kişinin şikayetidir alerjiler. Havaya yayılan ve solunum yollarındankolaylıkla vücudun içine girebilen polenler, hassasiyeti olan kişilerdeşiddetli aksırma ve burun akıntısıyla rahatsızlık verir.

En yaygın rahatlama yöntemiise, şüphesiz burun spreyleridir. Gerçekten de son derece etkili bir yöntemdir.Ancak, burun spreyinin de fazla kullanımının bir takım sıkıntılara yol açtığıbilinmektedir. Bazı burun spreyleri uzun süre güvenli bir şekilde kullanılabilirken bazıları ise 
5 günden fazla kullanılmamalıdır.
Bu nedenle burun spreylerini doktorunuza danışmadan ve ilacın içinden çıkan prospektüsü dikkatle okumadan kullanmamanızı öneriyoruz.

Kullanım süresi 5 günle limitli olan spreyin devamlı kullanımınınbaşlıca zararı, vücuda psikolojik olarak, sprey bağımlılığı mesajı vermesidir.Kişi, sprey kullanmadığında nefes alamayacağını düşünür.

Diğer yandan burnun birgörevi, yabancı maddeleri burun deliğinden içeri almamaktır. Ancak spreylerleuzun süre bu sağlandığında artık burun da esas görevini yapmayacak ve bu etkiyihep dışardan bekleyecektir.

Ve uzun süreli spreykullanımı neticesinde, burun etleri şişecek ve mukoza hastalıkları başgösterecektir.   

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?