Çocuklarda Biyonik Kulak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

23.08.2017 11:13
Doğuştan veya sonradan oluşan duyma bozukluklarının; ilk evrede fark edilmesi oldukça zordur
Çocuklarda Biyonik Kulak Tedavisi Nasıl Uygulanır?
A

Doğuştan veya sonradan oluşan duyma bozukluklarının; ilk evrede fark edilmesi oldukça zordur. Duyma olmadığı için, çocukta konuşma sıkıntıları da yaşanır.

Duyma bozukluğu erken fark edilirse, tedavi imkanı oldukça kolaydır. Biyonik kulak yani; koklear implant sayesinde çocuklar normal duyma ve konuşma seviyesine getirilmektedir.

Biyonik kulak ameliyatla hastaya yerleştirilir. Sonrasında rehabilitasyon çalışmasıyla birlikte duyma ve konuşma yetisi geliştirilir. Bu aşamada ailenin ilgisi ve yaklaşımı son derece önemlidir. Doğru eğitilmesi halinde; bu kişilerin müzisyen dahi olabileceği saptanmıştır.

Korona Virüs Hastasına Evde Nasıl Bakılmalı?
Korona virüs, etkisi uzun süredir devam eden ve tüm dünyanın hala savaşmaya devam ettiği bir virüstür. Ne yazık ki, artık hayatın bir parçası olmuş ve artık onunla…
Gebelikte Hafif Burun Kanamaları Doğaldır
Gebelik burun damarlarının genişlemesi ve daha fazla burun damarlarında kanın akmasına sebep olur.  Böylece damarlardaki kan basıncı yükselir ve kendiliğinden kanama meydana gelir. 
Büllöz Pemfigoid Hastalığı Nedir?
Büllöz Pemfigoid, aslında bakteri ve virüslerle savaşması gereken bağışıklık sistemi unsurlarının, deri altına yerleşmesi ile bu dokularda iltihaplanmalar meydana getirmesinin bir sonucudur. 
Kedi Tırmığı Hastalığı Nedir?
İnsan ve hayvanların bir arada yaşaması bazı ortak hastalıklara neden olur.
Munchausen Sendromu Nedir?
Karl Fredrich von Munchausen Rus-Osmanlı savaşında komutan olarak görev yapan bir komutandır
Çocuklarda Kusma Görülünce Ne Yapalım?
Çocuklarda kimi zaman mevsimsel olarak kusma vakaları olabilir.Özellikle kreş, okul gibi toplu olarak bulunulan eğitim kurumlarındaki çocuklarda bu tür durumlarla sık olarak karşılaşılabilir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com