Epilepsi Hastalığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

19.10.2016 04:28 | Güncelleme: 29.03.2019 03:50
Epilepsi hastalarının yakınındaki kişilere hastalıkları hakkında bilgi vermeleri ve hastalıkları ve olası krizleri konusunda çevrelerindekileri bilgilendirmeleri uygun olacaktır.
Epilepsi Hastalığında Dikkat Edilmesi Gerekenler
A

Epilepsi hastalarının yakınındaki kişilere hastalıkları hakkında bilgi vermeleri kişiler  için sağlıklı olacaktır. Acil bir durumda bu kişilerin neler yapması gerektiğini öğrenmeleri kişiye nöbet geçirirken doğru müdahale için önemli bir noktadır.

Epilepsi hastalarının ilaçlarını düzenli kullanması nöbetlerin önlenmesi için önemlidir. Uykusuzluk, açlık gibi durumlar nöbetleri tetikleyebilmektedir. Bu kişiler ilaçların etkisini azalttığı için aşırı alkolden uzak durmalılardır.

Epilepsi hastaları havuza ve denize girerken mutlaka yanlarında birileri olmalıdır. Sık nöbet geçiren kişilerin araba kullanmamaları önerilmektedir. Nöbet sırasında risk oluşturabilecek yükseklik veya suyla ilgili meslekler dışında bu kişiler okul ve iş hayatlarını normal bir şekilde sürdürebilmektedirler.

Ayrıca epilepsi hastaları çocuk sahibi olabilirler. Ancak plan aşamasında doktor ile görüşmeleri ve takip altında olmaları önerilmektedir.

 

İdrar torbası sarkması Belirtileri Nelerdir?
İdrar torbası (mesane) sarkması çoğunlukla idrar kaçırılmasına neden olan ve kişinin sağlığını doğrudan tehdit etmese de sosyal yaşantısını büyük ölçüde etkileyen bir durumdur
Böbrek Taşı Neden Olur?
Böbrek taşının tam olarak neden oluştuğu henüz netliğe kavuşmamış bir durumdur
Diyabetik Ayak Sendromu Nedir?
Şeker hastalığı da olarak bilinen diyabet, tedavi edilmediği taktirde ciddi damar ve doku tahribatına neden olabilir
Ateş, Yorgunluk ve Terleme Varsa Lenfomaya Dikkat!
Lenfoma kötü huylu bir  hastalıktır
Vitiligo Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Vitiligo deri  hastalığı ; halk arasında ala olarak da  adlandırılır
 Bulimia Hastalığı Nedir?
Bulimia bir zihinsel ve ruhsal hastalıktır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com