Eşiniz Seksomanya mı?

25.07.2018 12:30 | Güncelleme: 01.01.2021 09:05
Seksomanya; uykuda sevişme hastalığıdır
Eşiniz Seksomanya mı?
A

Seksomanya; uykuda sevişme hastalığıdır. Nörolojik bir rüya hastalığı olarak değerlendirilir. Uyurgezer tarzı olan bu hastalık; kriz şeklinde gelir. 

Seksomanya Anlaşılabilir mi?

Bu hastalar gecenin bir yarısı uyanır ve sevişmek isterler.

Farklı pozisyon deneyimine açık olurlar.

Kontrol edilemez biçimde istekli ilişki yaşarlar.

Sabah kalktıklarında; gece ilişkisine dair hiç bir şey hatırlamazlar.

Seksomanya Partner Açısından Nasıldır?

Seksomanya; genel olarak zararsız gibi görünen bir hastalıktır. Ancak bu durum sık yaşandığında, partner için sıkıcı bir hal alabilir. Ayrıca sabah kalkınca hiç bir şey hatırlamaması da ayrıca sinir bozucudur. Çünkü, cinsel ilişki sonrası, özellikle kadınlar, sevişmenin psikolojik etkisini sürdürmek, temasla sevilmek, sevgi dolu bakılmak ister. Ancak seksomanya hastası ilişkiyi hatırlamadığından, bu tarz girişimlerde bulunmaz ve sanki ilişkide bulunan kendisi değilmiş gibi bir tavır takınır ki, bu da partnerin kendini kötü hissetmesine sebep olur.

Ayrıca seksomanyalar, gözleri bir şey görmeksizin ilişkiye girerler. Bu da partner için kimi zaman can yakıcı bir hale gelebilir, partnerin orgazm olmasını engelleyebilir. Yani tek taraflı bir haz, tek taraflı bir ihtiyaç gidermeye dönüşürken; tek taraflı yoğun isteksizlik meydana gelir. Bu sebeplerden dolayı seksomanya hastaları mutlaka tedavi edilmelidir. Cinsel sağlığın yanında, aile bütünlüğünü de korumanın yegane yolu budur. 

Seksomanya Tedavi Edilebilir mi?

Seksomanya, genelde cinsel bir travma neticesinde meydana gelir. Bu travma pek çok şekilde yaşanmış olabilir. Ergenlik dönemini baskı ile geçirmenin neticesi, cinsel istismara kalma neticesi, yanlış yollarla cinsellik öğrenme neticesi gibi pek çok durumla meydana gelebilir. Bu sebeple öncelikle psikolojik tedaviler uygulanmalıdır. Ancak bu tedavi, mutlaka ehil psikolojik danışmanlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü, cinsellik oldukça hassas bir meseledir. Kişinin cinsel ilişkiye bakış felsefesinin değişimi yapılırken, cinselliğe karşı soğumaması da gerekir. 

 Menapoz ve Cinsel Yaşam
Kadınlar menopoz ile birlikte vücut imajının kaybolacağına, kadınlık fonksiyonlarının sona ereceğinin kaygısını yaşarlar.
Masaj Kadınlarda Sağlıklı Cinsellik İçin Etkilidir
Masaj sağlık açıdan faydalıdır.Kadınların cinsel olarak uyarılması için de mükemmeldir.
Nemfomani Nedir?
Nemfomani; cinsel açlık manasına gelen bir rahatsızlıktır.
Şap Cinsel İstek ve Dürtüyü Azaltır mı?
Şap; çift tuz grubu bileşenlerindendir. Potasyum alüminyum fosfat ve amonyum alüminyum sülfat tuzlarından oluşan (çift tuz grubu) bileşenlerindendir. Kimyasal bir madde olan…
Cinsel IQ'nuzu Hesapladınız mı?
Cinsel IQ'nuzu aşağıda paylaştığımız teste göre hesaplayıp cinsellikle ilgili yetilerinizi desorgulayabilirsiniz.
Seksomanya:Yeni Bir Hastalık
Seksomanya uykuda seks yapıp sonra da bunu hatırlamama olarak tanımlanan bir sağlık sorunudur:Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre, seksomanya, yani uykuda seks hastalığından muzdarip olanların…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com