Gebelikten Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

22.06.2017 11:43
Gebelik; anne ve bebeğin hem sağlığı, hem iletişimi açısından çok önemli bir dönemdir
Gebelikten Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
A

Gebelik; anne ve bebeğin hem sağlığı, hem iletişimi açısından çok önemli bir dönemdir. Bu dönemde yapılan her hareket, tüketilen her besin, salgılanan her hormon çok değerlidir. Bu sebeple; anne adayı çok dikkatli olmalıdır.

Bebeğin; beslenmesi, atıkları, dolaşımı ve diğer bütün faaliyetleri anne kanıyla gerçekleştiğinden, anne kanının tamamen temiz olması gerekir. Bu sebeple anne adayı kesinlikle sigara ve alkol kullanmamalıdır. Anne kanı ne kadar temiz olursa, bebek de o kadar sağlıklı olur.

Bebeğin kalsiyum eksiği, annenin en sağlam kemiği olan, dişlerden sağlanır.  Gebelikte diş ağrılarının artmasının sebebi de budur. Gebelikte diş ağrısı çekmemek için, öncesinde diş kontrolleri yapılmalı ve tedavi uygulanmalıdır.

Gebelikte çok kilo almak ve sonrasında verememek, kadınların ortak sorunudur. Bu sorunla karşı karşıya kalmamak için anne adayı gebelik öncesinde uygun kilo indeksine sahip olmalıdır. Gebelikle birlikte de beslenmesine çok dikkat etmelidir. 

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun!
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, tüm dünyanın birlikte kutladığı eşitlik, dayanışma, birlik ve haksızlıkla mücadele günüdür.
Gözyaşı da Değişir
Gözünüzden neden yaş geldiği; nasıl geldiğini de değiştirir
Mutsuzluk Nedir?
Mutsuzluk, genel anlamıyla kişide yaşam isteğinin azalması, kendisini umutsuz ve çaresiz hissetme durumu olarak tanımlanabilir.
Tarçın Sağlığımız İçin Son Derece Yararlı Bir Baharattır
Tarçın, dünyadaki binlerce baharat gibi birçok hastalığa iyi gelir.
Gıda İntoleransı: Yaz Meyveleri ve Sebzeleri Gıda İntoleransını Tetikleyebilir
Ülkemizde üretilen ve tüketilen meyve sebze kombinasyonları her mevsimde büyük bir çeşitliliğe sahiptir.
Oruç Tutmak Zayıflatır mı?
Ramazan ayında oruç tutanlar oruç tuttukları için kilo verip vermeyeceklerini de sıklıkla merak eder. Peki oruç tutmak zayıflatır mı? Aşağıdaki yazımızda bu çok merak…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com