Güzellik Bu Besinlerde Saklı

15.09.2017 09:33
Güzellik elbette ki göreceli bir kavramdır ancak, bazı püf noktaları vardır ki, herkesin güzellik anlayışında bu noktalar ortaktır
Güzellik Bu Besinlerde Saklı
A

Güzellik elbette ki göreceli bir kavramdır ancak, bazı püf noktaları vardır ki, herkesin güzellik anlayışında bu noktalar ortaktır. Sağlıklı, fit ve dinç görünen bir vücut, parlak saçlar, ışıldayan gözler, kırışıksız ve pürüzsüz bir cilt, sağlam bir bağışıklık sistemi, güzelliği somutlaştıran ögelerdir.

Güzel bir cilt, ancak yeterli vitamin, mineral, yağ dengesinin olduğu vücutta bulunur ve bu elementlerin durumunu şüphesiz ki, insanın beslenme şekli belirler. Kısacası ne kadar doğru ve sağlıklı besleniyorsanız, güzellik tarifi o kadar size yakın demektir.

Şüphesiz ki doğal olan her besinin vücut için farklı ve güzel bir faydası vardır ancak, konu güzellik olduğunda bazı besinler bir adım öne çıkar.

Kahve, tüketimi pek çok alanda önerilen bir içecektir. En önemli özelliğini uyandırıcı etkisi olarak biliriz. Bu özelliği sayesinde gün boyu zinde kalmanızı ve iyi hissetmenizi sağlar. Bunun yanında deride melanom oluşumunu engeller. Yani, kötü huylu melanom kanserleri riskini ciddi oranda düşüren bir içecektir.

Sivilce cilt problemlarinin başında gelir. Araştırmalara göre sivilcenin çok olduğu insanlarda, çinko miktarının az olduğu saptanmıştır. Bu sebeple deniz ürünlerinden olan ve çinko bakımından zengin olan ıstakoz, tavsiye edilen yiyeceklerdendir.

 Karpuz, yaz mevsiminin favori meyvesidir i̇çeriğindeki likopen sayesinde güneşin meydana çıkardığı ultraviyole etkisinden cildin kurtulmasına yardımcı olur.  Aynı özellik domateste de bulunur.  Hem serinletici hem de lezzetli olan karpuzu yaz sofralarından eksik etmemeniz güzelliğiniz için çok önemlidir.

Yaban mersini, cilt güzelliği konusunda en uzman olan besinlerden biridir. Cildin daha parlak görünmesinin yanında, aydınlatan, genç görünmeyi sağlayan arubtin içerir. C ve E vitanini içeriği de göz doldurur cinstendir.

Nar, i̇çerisinde antioksidan ve ellagik asit sayesinde kırışıklıkları giderir ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Orta yaşlarda en büyük cilt problemlerinden biri de, kaz ayakları, burun çevresi kırışıklıklardır. İşte narda büyük oranda bulunan C vitamini ile bu kırışıklıklara meydan okuyabilirsiniz. 

Meme Ucu Akıntısı Kanser Habercisi Olabilir.
Meme ucunda zaman zaman akıntıların görülmesi olağandır
Kemoterapi ve Radyoterapi Kemik Erimesi Yapar mı?
Kemoterapi ve radyoterapi, kanser tedavisinde en sık uygulanan yöntemlerden ikisi
Hamilelikte Hissedilen Sancı Tehlikeli midir?
Hamilelik süreci, kadının hormonal, fiziksel ve psikolojik bazı değişimler yaşadığı bir süreçtir
 Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir, Doğumdan sonra hemen karın germe yapılabilir mi?
 Doğum sırasında birkaç değişiklik olur, karın içi genişler karın çevresinde yağlanma olur, ve karın kasları birbirinden ayrılıp gevşer, doğumdan sonra ise ciddi bir küçülme oluyor
Önerdiğimiz Tahlil Merkezleri
Bu bölümde Tahlil
Emre Argun'dan Güney Amerika Fotoğraf Gösterisi
Emre Argun 12 Aralık'ta Ankara Türk-İngiliz Kültür Derneğinde bir fotoğraf gösterisi sunuyor
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Dünya nüfusu 7 milyardan fazla
Şeftalinin Faydaları
Yaz meyvesi olan şeftalinin sağlığımıza pek çok faydası vardır
Tahlil.com Sosyal Girişimci Ödüllerine Aday Oldu OYLARINIZI BEKLİYORUZ
Metro 2014 Sosyal Girişimci Ödüllerine, Sağlık Kuruluşları kategorisinde aday olan Tahlil
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com