Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

11.11.2015 10:17
Her kadının 28 günde bir tekrarlayan adet kanamaları vardır
Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?
A

Her kadının 28 günde bir tekrarlayan adet kanamaları vardır. Genellikle 1 hafta süren adet döneminde bir gecikme yaşanıyorsa eczanelerden satın alabileceğiniz güvenilir hamilelik testlerini tercih edebilirsiniz.

Adet tarihiniz eğer 1-2 gün geciktiyse testi bu dönemden sonra yapmanız size olumlu sonuç vermeyecektir. En az 1 haftalık bir gecikmeden sonra testi yapmalısınız. Test için en doğru zaman sabah ilk idrara çıktığınız zamandır.

Testi uygulamak için idrarınızın akış yönüne doğru tutun ve 1-2 damla damlatın. Bu yeterli olacaktır. Eğer zor olduğunu düşünüyorsanız bir bardağa idrarınızı boşaltıp içine test çubuğunu koyarak bir süre bekletmeniz de yeterli olacaktır. Test çubuğunda silik ya da pozitif olarak görüyorsanız hamile olma ihtimaliniz var demektir. Sonuçtan emin olmak için bir jinekoloğa başvurulmalıdır. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Aşerme Nedir?
Gebelerin ilk 3 aylarında bazı gıdalara yatkınlığının olması ve bu gıdaları tüketmek için istekli olması ve canı istemesidir aşerme olarak adlandırılır
Emzirmek Gebelikten Korurmu?
Toplumda yaygın olan inanışa göre; yeni doğum yapmış, bebeğini emziren kadın gebe kalmaz
Mide İlaçları Kullananlar Dikkat!
Özellikle reflü, gastrit, ülser gibi hastalıklarsa; mide asiti miktarını düşürmek için mide koruyucular kullanılır
Bebeğin Burnu Nasıl Temizlenir?
Bebeğin burun temizliği çok önemlidir
Pazartesi Sedndromunu Işıkla Yenin
Pazartesi günleri çalışmaktan keyif alınmaması ve hafta sonunun ardından işe veya okula gitmenin istenmemesi sık görülen bir durum olup Pazartesi Sendromu olarak adlandırılır
Anne Sütünü Artırmak İçin Bol Su Tüketin
Su; H ve O bileşenlerinden oluşan polar yapıda bir maddedir
tahlil.com
tahlil.com