Kolon Kanseri Nedenleri ve Teşhisi

25.05.2018 06:35 | Güncelleme: 03.05.2020 08:43
Kolon kanseri dünya genelinde görülme sıklığı bakımından ilk üçte yer alan kanser türlerindendir.
Kolon Kanseri Nedenleri ve Teşhisi
A

Kolon kanseri dünya genelinde görülme sıklığı bakımından ilk üçte yer alan kanser türlerindendir. Kolon yani, kalın bağırsak boşaltım sisteminin oldukça önemli bir parçasıdır. bağırsak iç dokusunda oluşan tümörler kansere dönüşerek kişinin yaşamını tehdit edebilir..Bu durumun önüne geçebilmek için muayene ve terken teşhis hayati önem taşımaktadır. Kolon kanseri muayenesi kolonoskopi yardımı ile bağırsakların görüntülenmesi ile yapılmaktadır. Ayrıca gaita analizinde kan hücrelerinin olup olmadığına bakılır. tahlillerin sonucunda ise gerekirse ilaç ve cerrahi tedavi uygulanır. 

İnsülin Direnci, İnsülin Direnci Soruları ve İnsülin Direnci Testi
İnsülin direnci, günümüzde sıkça konuşulan ve araştırılan bir sağlık problemidir. İnsülin direncine dair öemli bilgileri sizler için derledik.
Tiroid Hastalarında Saç Dökülmesi Daha Çok Görülür
Tiroid hastalığının en önemli belirtilerinden biri saçların aşırı miktarda dökülmesidir.
Prostat Kanserinden Korunma Yolları Nelerdir?
Prostat kanseri erkeklerde en sık görülen kanser türlerindendir. Doktorlar prostat kanserinden korunmak için bazı önlemler tavsiye ediyor.Aşağıdaki yazımızda erkeklerde sık…
Aftı Neler Tetikler?
Aft dudağın içinde, dil yüzeyinde, damakta veya yanak yüzeyinde oluşan bir yaradır. Ağızda aftın oluşması çeşitli nedenlere bağlı olup bu nedenler aft oluşumunu tetiklemektedir.
Mide Ekşimesi ve Sebepleri
Mide ekşimesi sorunu günlük yaşamda pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir sağlık sorunudur
Polikistik Over Nedir? Polikistik Overde Yumurlama Gerçekleşir mi?
Polikistik Over Sendromu üreme çağındaki  kadınlarda sıklıkla rastlanan bir  yumurtlama faaliyet bozukluğudur. Kadınlar arasında sıklıkla görülür.Kadınlarda görülen…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com