Kronik Yorgunluk Sendromu Bağırsak Florası İle İlgili Olabilir

07.05.2017 12:53
En az altı ay veya daha üstü süren ve tipik olarak uyku ve istirihat ile geçmeyen, yaşam kalitesini bozan fiziksel ve zihinsel yorgunluk, Kronik Yorgunluk Sendromu (KYS)  Kronik Yorgunluk Sendromu olarak bilinmektedir
Kronik Yorgunluk Sendromu Bağırsak Florası İle İlgili Olabilir
A

En az altı ay veya daha üstü süren ve tipik olarak uyku ve istirihat ile geçmeyen, yaşam kalitesini bozan fiziksel ve zihinsel yorgunluk, Kronik Yorgunluk Sendromu (KYS)  Kronik Yorgunluk Sendromu olarak bilinmektedir.
Bu sendroma adele ağrısı, baş, boyun ve eklem ağrısı ve uykusuzluk eşlik etmektedir.
Geçirilmiş stres, psikososyal risk faktörleri,dengesiz beslenme ve geçirilmiş bazı enfeksiyonlar bu durumu tetikleyebilir. 
Yapılan bilimsel çalışmalar kronik yorgunluk sendromu olan hastaların barsaklarında yer alan bakterilerin kana karışarak hastalığa sebep olabileceği konusunda bilgiler vermektedir.
Bu nedenle barsak florasını düzenleyecek ilaçlar ve uygun diyetle kronik yorgunluk sendromunun önüne geçilebileceği konusunda çeşitli araştırmalar yapılmakta ve çözüm arayışları için çabalar gösterilmektedir.,

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Allerjik Rinit İle Sinüzit Sıkça Karıştırılmaktadır
İnatla alerji tedavisine cevap vermeyen kişilerde burun muayenesi yapılmalı, çocuklarda geniz eti, erişkinler de kıkırdak eğriliği, sinüzit olup olmadığı araştırılmalıdır.
Gripte Doğru Bilinen Yanlışlar
Grip; üst solunum yolu hastalığıdır. Virüslerin yol açtığı bu enfeksiyon kimi zaman insan sağlığını da ciddi oranda tehdit etmektedir.
Meme İltihabı (Mastitis) Nedir?
Her iki veya bir memenin  bir enfeksiyon yüzünden iltihaplanmasına denir.
Hamilelik Döneminde Tansiyon Yükselmesi İnme Olasılığını 40% Arttırıyor
Hamilelik döneminde yüksek kan tansiyonu, annelerin hayatlarını ömür boyunca inme, veya iskemik beyin-damar hastalığı riski yaratmaktadır.
Tavuk Karası Hastalığı Nedir?
Tavuk karası hastalığı görme bozukluğu ile seyreden bir göz hastalığıdır.
Yaz İshalleri Nedenleri Nelerdir?
Yaz sıcaklarında tüm canlıların su ihtiyaçları artar.Özellikle bu süreçte görülen ishal vakaları sıvı kayıplarını arttırması nedeniye sağlık yönünden sorunlar…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com