Nişanlılık ve Cinsellik

Yayın Tarihi : 2018/04/11 01:21 • Güncelleme Tarihi : 2023/04/23 10:28 •

Evlilik öncesi hazırlıktır nişanlılık dönemi her iki cinsin birbirini cinsel yoldan en çok arzuladığı dönemdir. Nişanlılık sürecinde cinsellik yaşanıp yaşanmaması konusunda merak ettiğiniz bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Nişanlılık ve Cinsellik

Evlilik öncesi hazırlıktır nişanlılık dönemi her iki cinsin birbirini cinsel yönden arzuladığı bir dönemdir.Bu süreç verimli değerlendirilirse, evlilikte korkulan cinsel problemler yaşanmaz. Bu dönemde cinsel ilişkiye girmek konusunda her iki tarafın kararı ve konuyu birlikte değerlendirmesi uygun bir davranış olacaktır. Doğruo n; partnerle, cinsellikle ilgili konuşarak her iki tarafı da rahatlatmaktır.Bu konuşma başlangıcı genelde erkeklere aittir. Kadın bu konuda çekingen davranabilir.Bu konuşma son derece yumuşak olmalı ve daha sağlıklı cinsellik nasıl yaşanır, bunu karşılıklı tartışmak gerekir.
Bu süreçte ufak öpüşmeler ve dokunmalar, bu dönemde yapılacak uygun hareketler olmalı ve olabildiğinde ileri gidilmemelidir. Bu durumda evlilik heyecanı artacaktır.
Bu süreçte nişanlı oln çittin 18 yaş üstünd eolup olmadığı, ailesel gelenekleri ve karşılıklı güven duyguları da önemli rol oynayacaktır.

Nişanlılık döneminde cinsel ilişki, henüz evli olmayan çiftler arasında yaşanan cinsel ilişkidir. Nişanlılıkdönemimde  yaşanan cinsel ilişki birçok kültür ve gelenekte kabuk görmemektedir. 
Günümüzde nişanlılık  sürecinde cinsellik, evlilik dışı cinsel ilişki olarak da değerlendirilmektedir. Ülkemizin de gelenekleri ve görüşleri dikkate alındığında nişanlılık döneminde cinsellik genel olarak kabul gören bir durum değildir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?