Evlilik Öncesi Cinsellik

05.03.2018 08:42 | Güncelleme: 03.02.2021 12:29
Evlilik, meşru daire içinde yaşamak adına, kutsal bir mertebedir. Kişi, evlilik hanesinde, eşiyle kendine özel bir hayat yaşar ve artık kişiler kendini tamamlanmış hisseder. Cinsellik, bu birlikteliğin en özel halidir. Ancak günümüzde evlilik öncesi cinsellik yaşamak isteyen çiftler kimi zaman istenmeyen gebelikler, ailesel ve psikolojik sorunlar gibi dertlerle karşı karşıya kalmaktadır.Bu yazımızda sıklıkla merak edilen evlilik öncesi cinsellik konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.
Evlilik Öncesi Cinsellik
A

Evlilik ve Cinsellik

Evlilik, meşru daire içinde yaşamak adına, kutsal bir mertebedir. Kişi, evlilik hanesinde, eşiyle kendine özel bir hayat yaşar ve artık kişiler kendini tamamlanmış hisseder. Cinsellik, bu birlikteliğin en özel halidir. Ancak cinsellik evlilik öncesinde yaşanınca olayın özelliği de bir nebze kendini kaybetmiş oluyor. Evlilik öncesi yaşanan cinsellik kimi zaman çiftler arasında psikolojik yönden gerginlikler, ailesel ve yasal sorunları da beraber getiriyor.Evlilik öncesi istenmeyen gebelikler de ciddi sorunları beraberinde getiriyor.

Cinsellik, hormonal bir dürtü olduğundan, kişilerin yakın temasında işler istenmeyen noktalara gidebilir. Bu durumda planlar dahilinde olmasa bile, bir yakınlaşma halinde cinsellik yaşanabilir. Özellikle çiftlerin evlilik yolunda olması, bunu meşru gibi de gösterebilir. Ancak böyle yaşanan cinsellikler, evliliğin büyüsünün bozulmasına ve cinselliğin de sıradanlaşmasına taban hazırlamaktan başka bir şey değildir.

Evlilik niyetine giren gençler; vücutlarını tanımak adına, cinsel ilişkiye girerler. Vücut tanımak genelde bahanedir.

Evlilik Öncesi Cinsellik Nasıl Olmalıdır?

Evlilik öncesi cinsel ilişki doğru değildir peki önerilen nedir? Önerilen durum ise; bunun tam tersidir. Evlilik öncesi cinsel ilişki; vücudun gizemini yitirmesine sebep olur. hele ki bu ilişki çok sık yaşanıyorsa; evlilik bütün cazibesini kaybedebilir. Özellikle evlilik öncesi yaşanan cinsel beraberliklerde özellikle kadınlar ilişki sonrası pişmanlık duyabilmektedir. Bekaretin kaybedilmesi, hamilleik korkusu, ailesel olarak yaşanabilecek potaniyel sorunlar ve gerginlikler kadında kimi zaman psikolojik sarsıntı ve bunalımlara sebep olabilmektedir.

Evlilik öncesi  zamanda tavsiye edilen, cinselliği konuşmak ve ufak dokunuşlarla süslemektir. Bu sayede teşvik edildiği gibi, vücut da merak da edilir. Ayrıca bu sayede evliliğin kendine has güvenli ve cazibeli hali de kendini korumuş olur.

Neticede hiçbir birliktelik yıkılmak üzere kurulmaz. Ancak gerçekleşen olaylar gösteriyor ki, her nişanlılık dahi evlilikle neticelenmiyor. Yani hiçbir iş, gerçekleşmediği sürece kesin değildir. Böyle bir vaziyette kişi, sadece vücudunu başka bir kişiye açtığıyla kalır ve bunun pişmanlığını belki ömür boyu üzerinden atamaz. Bu sebeple herşey vaktiyle yaşandığında güzeldir.

Evliliğe yakın dönemde, cinsel içerikli konuşmalar, dokunuşlar kabul edilebilir ancak size özel, size ait olan cinsel yaşantınız, evliliğe kadar gizemini korumalı ve kıymetli olmalıdır.

 

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişkinin Bebeğe Etkisi
Bebekler rahim içinde güvenli ve vajinadan ayrı bir yerde olduklarından cinsel temastan direkt olarak  etkilenmezler
Peniste Peyroni Hastalığı ve Plağı Nedir?
Peniste meydana gelen plaklar peyroni hastalığına sebep olurlar
Testislerin Simetrik Olmaması Bir Hastalık Değildir
Erkeklerin üroloji kliniğine başvurma nedenlerinden biri testislerdeki asimetriktir
5 Yumurtalik kistleri nasil tedavi edilir
PROF . DR Suat DEDE 5 Yumurtalik kistleri nasil tedavi edilir Anlatıyor
Hamilelik Sürecinde Cinsel İsteksizlik Olağan Bir Durumdur.
Kadın vücudunda hamilelikle birlikte oluşan bazı hormonel değişimler cinsel isteğin azalmasına da yol açabilmektedir
Kadınlarda Cinsel İsteksizlik ve Fonksiyon Bozukluğu Nedenleri
Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da bazı nedenlerle cinsel isteksizlik ve cinsel fonksiyonlarda bozukluk meydana gelebilir
Erkeklerde İktidarsızlık (Erektil Fonksiyon Bozukluğu) Nedir?
Erkeklerin cinsel sorunlarının kuşkusuz en önemlisi, erektil fonksiyon bozuklukları( iktidarsızlık) veya impotans olarak bilinmektedir
Erkeklerde Cinsel Organ Hijyeni Önemlidir
Kadınlar gibi erkeklerde cinsel organ hijyenine dikkat etmelidir
Cinsel Terapi Nedir?
Cinsellik, insanların çoğu zaman konuşmaktan, hatta yardım almaktan en çok çekindiği konular arasında yer almaktadır
Aşırı Cinsellik İsteğinin Sebepleri Nelerdir?
İlişkinin süresi, niteliği ya da kiminle olduğu genellikle önemsizdir
Cinsel Mutluluk ve Orgazm İçin Formül: Ön Sevişme
Cinsel davranış içeriği genişledikçe ve zenginleştikçe cinsellikten alabilecek zevk de her iki cins için doğru orantılı artmaktadır
Sperm Öldürücü ile Doğum Kontrol Güvenli mi?
Spermisit: sperm öldürücü madde demektir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com