Orgazm Neden Yaş Aldıkça Öğrenilir?

22.06.2017 11:43 | Güncelleme: 30.11.2020 05:10
Orgazm; vücudun cinsellik esnasında haz alma duygusudur
Orgazm Neden Yaş Aldıkça Öğrenilir?
A

Orgazm; vücudun cinsellik esnasında haz alma duygusudur. Kadın ve erkek fark etmeksizin, pek çok kişide orgazm sorunu çok sık görülür. Bu sorunların başlıca sebebi; cinselliği bilmemek ve çekingenlikten kaynaklanır. Özellikle anne - kız, baba - erkek evlat arasında konuşulmayan, paylaşılmayan, açıklanmayan ve üstü kapatılan cinsel meseleler, evlilikte kötü cinsellik hayatına sebebiyet veriyor. Çocukların ebeveynlerinden cinselliği doğru şekilde öğrenmeleri ise, bu durumun yaşanmasının en büyük engelidir. Bu sebeple aileler, çocuğun yaşına göre gerekli cinsel bilgiyi kendileri evlatlarına vermelidir. 

Cinselliği doğru ve yeterince öğrenemeyen kişiler, evlendiklerinde ne yapacaklarını nasıl davranacaklarını bilemezler, bu da onları çekingen ve cinselliğe karşı agresif yapar. Kişi kendini rahat hissedemez ve orgazm olmakta zorlanır. 

Çekimser Cinsellikte Nasıl Davranılmalıdır?

Ancak evlilikte yıllar süresince tecrübe kazandıkça, kişi artık gevşemeye, kendini bırakmaya ve haz almaya başlar. Tabii ki bunda en büyük etken, anlayışlı ve hoşgörülü bir eştir. Eşin bu zamanlardaki tutumu, kişinin tüm cinsel hayatının şekillenmesinde rol oynar. Eğer eşlerden biri çekingen kalıyorsa, partner, eşini cinselliğe zorlamamalı ve meseleleri açıkça konuşmalıdır. Ancak bu şekilde karşılıklı anlayış meydana gelir ve bu problem aşılmış olur. 

Cinsellik Neden Yaş Aldıkça Öğrenilir?

Yapılan bir araştırmaya göre ise; ileri yaşlarda orgazm daha çok anlaşılıyor ve zevk oranı artıyor. Araştırma sonucuna göre; 18-24 yaş arasında orgazm oranı %60 iken; 40’lı yaşlarda bu oran % 70’e kadar çıkmaktadır. 

Ancak unutulmamalıdır ki, özellikle 60 lı yaşlardan sonra, kadınlarda cinsel haz düşmekte ve orgazm olma ortalaması da düşmektedir. Bu sebeple cinsellikte bir an önce sınırlardan kurtulup rahatlamalı ve ömür boyu cinsellikte başarılı olmak için kişi kendi öz bakımına dikkat etmelidir. Yani düzenli spor yapmalı, düzenli beslenmeli ve düzenli cinsel hayat yaşamalıdır ki, yaş aldıkça cinsellikten soğuma durumu olmasın. 

Prezervatif Nedir? Prezervatif Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Prezervatif, penise geçirilen ince lateks, plastik veya hayvan dokusundan üretilmiş bir doğum kontrol yöntemi olup piyasada en kolay bulunabilen doğum kontrol aracıdır
Cinsellikte Kama Sutra nedir?
 Kama Sutra günümüzde sadece cinsel pozisyonlar olarak bilinse de; Aslında, Hindistan'dan çıkmış bir mutlu yaşam önerileri ve öğretileri kitabıdır
Gebelikte Cinsellik
Hamilelikte cinsel ilişkiye girilemeyeceği anlayışı yanlıştır
Hamilelik Döneminde Cinsel İlişkinin Bebeğe Etkisi
Bebekler rahim içinde güvenli ve vajinadan ayrı bir yerde olduklarından cinsel temastan direkt olarak  etkilenmezler
Peniste Peyroni Hastalığı ve Plağı Nedir?
Peniste meydana gelen plaklar peyroni hastalığına sebep olurlar
Testislerin Simetrik Olmaması Bir Hastalık Değildir
Erkeklerin üroloji kliniğine başvurma nedenlerinden biri testislerdeki asimetriktir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com