Sürtünme Yoluyla İlişki Nedir? Hamile Kalınır mı?

11.09.2018 09:46 | Güncelleme: 26.05.2020 10:11 | Yazar: Dr. Cem Argun
Sürtünme yoluyla (sürtünerek) cinsel ilişki en çok genç çiftler arasında tercih edilmektedir. Sürtünmeyle ilişkide erkeğin cinsel organı vajinaya girmez ve normal bir cinsel ilişki gerçekleşmez.Sürtünme yoluyla ilişki sonrası hamile kalınıp kalınmayacağı konusu özellikle genç kızların merak ettiği bir konudur.Sürtünme yoluyla ilişkinin özellikle evlilik öncesi dönemde ve genç yaşlarda tercih edilmesinin en büyük nedeni ise bakireliğe zarar gelmemesi ve kızlık zarının zedelenmemesi gayesidir.
Sürtünme Yoluyla İlişki Nedir? Hamile Kalınır mı?
A

Sürtünme Yoluyla İlişki Nedir? 

Sürtünme yoluyla cinsel ilişki en çok erken yaşlardaki genç çiftler arasında tercih edilmektedir.Bu tür ilişki bakireliklerini sürdürmek isteyen genç kızların istediği bir cinsel ilişki türüdür. Genç kızlar hem cinselliği yaşamak isterken hem de kızlık zarlarına zarar gelmemesini istemektedir.

Sürtünmeyle olan ilişkilerde erkeğin penisi vajinaya girmez ve bu nedenle de bakirelik de zarar görmez.Erkek ise cinsel organını partnerinin vajinasının üzerine ve cinsel bölgesine vajinaya girmemek kaydıyla sürterek uyarılır ve  orgazma ulaşır. Bu sürtünme kimi zaman bir kaç saniye içinde boşalma ile sonuçlanabilirken kimi zaman dakikalarca sürebilir.
Sürtünerek ilişki çiftler çıplakken cinsel organların birbirine sürtünmesiyle gerçekleşebilir bazı durumlarda ise eşlerin ikisinde veya birisinde elbise veya iç çamaşırı varken yaşanabilir.
Özellikle cinselliğe aç genç çiftler üzerlerinde iç çamaşırı, tayt hatta elbise varken bile karşılıklı cinsel doyuma ulaşabilmektedir.
Sürtünme yoluyla ilişki sonrası boşalan erkek partnerinin cinsel organının üstüne, iç çamaşırına veya göbeğine boşalabilir.

Sürtüme Yoluyla İlişkinin Riskleri Nedir?

Sürtünme yoluyla cinsel ilişkilerde kimi zaman erkeğin cinsel organı kazayla vajinaya girip kızlık zarının yırtılmasına da sebep olabilmektedir. Bu durumda olası bir boşalma ile hamilelik ihtimali de yüksek olabilmektedir.Ancak bu durumda ilişki sürtünerek ilişkiden normal bir cinsel ilişkiye dönüştüğünden hamilelik riskinin arttığı bilinmelidir.
Sürtünerek ilişkide hamilelik yönünden bir diğer risk ise sürtünmeyle boşalan erkeğin menisi ve sperm hücrelerinin kadının vajinasından içeri sızmasıdır.Bu son derece düşük bir ihtimal olsa da yine de çiftler tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.

Sürtünme Yoluyla İlişkide Hamile Kalınır mı?

Sürtünerek ilişkilerde boşalma sonrası meni veya zevk suyu olarak da bilinen prostat sıvısı vajina ile temas etmedikçe hamilelik şansı bulunmamaktadır.
Erkeğin elbise üzerine veya çamaşıra boşalması durumunda da gebelik ihtimali yok denecek kadar azdır.
Erkek sürtünerek ilişki sonrası kadının vajinasının hemen dışına boşalırsa sperm hücrelerinin vajina içine sızması durumunda hamilelik riski ortaya çıkabilir.
Ancak genç çiftlerin olası bir hamileliğin önüne geçmek için bu konuda daima gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir.
Sürtünme yoluyla ilişki ülkemizde gençlerin sıklıkla başvurduğu bir cinsel beraberlik türüdür.
Bakireliğine zarar gelmesini istemeyen genç kızlar bir yandan cinsellik heyecanını yaşamak istereken  diğer yandan erkek arkadaşları, sözlü veya nişanlılarını da mutlu etmek adına bu tür bir ilişkiyi kabul edebilmektedir.

Sonuç olarak sürtünme yoluyla kurulan ilişkilerde hamilelik olasılığı son derece düşüktür.Hamilelik ancak erkekten boşalma sonrası gelen meninin kadının vajinasına geçmesi ve sperm hücrelerinin de yumurta ile birleşmesi sonrası mümkündür. Bu ihtimal de önceden söz ettiğimiz gibi yok denecek kadar azdır. Sürtünerek ilişki sonrası erkeğin menisinin vajinaya teması ve sızması gibi bir durumdan şüphe ediliyorsa yine de tedbiren beklenen adet tarihinde de en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi uygulanabilir.

Sürtüme Yoluyla İlişkide Hamilelik Riskini Kaldırmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Hem cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesi hem de hamilleik riskini 0'a indirmek için erkeğin ilişki sırasında prezervatif kullanması en doğru yoldur.

Tahlil.com uzmanlarına  sürtünerek ilişki sonrası hamile kalıp kalmadıklarını merak edenlerden gelen soruları ve uzmanlarımızın verdiği cevapları aşağıda yorumlar bölümümüzde  bulabilirsiniz.

Ayrıca sürtünme yoluyla cinsel ilişki ve hamileliik olasılığı konusunda Hamilemiyim? bölümümüze sorulan binlerce soru ve verilmiş binlerce cevabı da takip edebilirsiniz.

Soru ve cevaplar için: https://tahlil.com/hamilemiyim 

Sizler de sürtünerek ilişki yaşadıysanız bu deneyimi yaşayanların aşağıdaki sorularını ve uzmanlarımızca verilen cevapları okuyabilir, sürtünme ve hamilelik  konusuna dair yorumlarınızı yazıp tecrübelerinizi okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

js | 15.10.2020 06:53

ben erkek arkadaşımla ağustos ayında sürtünme bile olmadan ilişkide olduk.sonda elimle yaparken boşalma oldu ama benden baya uzaktaydı yani vajinaya hicbirşey gelmedi o oluncada derhal kalkdik.sonra eylül ayında adet oldum.hamilelik olmaz dimi?cünki son adetimi temmuzda olmuşdum sonra eylülde oldum.bende adet dengesizliyi cok oluyor.simdilerde yine olmalıyım.adet gecikmem bundan kaynaklanmaz dimi?

Tahlil.Com | 16.10.2020 11:23
Merhaba, sorularınızı lütfen aşağıdaki linki kullanarak sorunuz.Bu alandan soru sorulmamakta ancak yorum yapılabilmektedir.
https://www.tahlil.com/soru-sor
Teşekkür ederiz.
Erko004 | 11.02.2020 02:15

Ben kız arkadaşımla kapalı şekilde sevişme yaşadık benim üstümde baksır pijama ve pantolon kız arkadaşımda ise iç çamaşırı ve pantolonu vardı ikimizde bosalma yaşadık temas ettimi bilmiyoruz ama 2 ay oldu adet olmuyor hamile kalma ihtimali varmıdır bu durumda hocam

Tahlil.Com | 12.02.2020 12:29
Bu durumda tedbiren de olsa gebelik testi yapılmasında yarar bulunmaktadır.
Dbndnd | 17.12.2019 03:07

Merhaba ben reglime 15 gün kala erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık bende tayt ve iç çamaşırı vardı onda da pantolon ve iç çamaşırı vardı. Vajinama çok yakın bi yerde taytımda ıslaklık vardı sanırım boşaldı ama vajinama tam denk geldi mi bilmiyorum iç çamaşırımda da ıslaklık vardı . Sonra elimle pantolonumun ıslaklığını sildim elimide peçeteyle sildim 5 10 dakika sonra aynı peçeteyle vajinamı sildim. Aradan 13 14 saat geçti ertesi gün hapı ella içtim hamile kalmış olabilir miyim?

Tahlil.Com | 31.01.2020 08:03

Erken yaşta ve cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu tarz  ilişki kuran okurlarımızdan sitemize bir çok soru geliyor.
Anlattığınız şekilde bir ilişki ile hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır.

Aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup biraz olsun cinsel konularda bilgi sahibi olmanız uygun olacaktır.

 
sudexoa | 13.09.2018 02:07

Yumurtlama dönemimde sürtündük boşaldığını söyledi ve göbeğimdeydi vajina dudakları ya da çevresi kuruydu hamilelik ihtimali nedir

Tahlil.Com | 13.09.2018 05:22

Sürtünme ve benzeri  ilişkilerde hamile kalmak neredeyse imkansızdır.
Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır.
Bu konuda genç çiftleri uyarmalıyız.
Orgazm sonrası erkeğin menisinde bulunan sperm hücreleri vajina ile temas etmemeli ve vajinaya girmemelidir.
Vajinaya temas şüphesi var ise, adet gecikmesi olup olmadığına bakılmalıdır.
Böyle bir durum var ise, her ne kadar gebelik olasılığı çok düşük olsa da, içinizin rahatlaması için gebelik testi yapılabilir.

Konuya dair Tahlil.com doktorlarının yazılarını ve sorulmuş benzer sorular ile uzmanlarımızca  verilmiş cevapları okumanızı öneriyoruz.

 
fenerbahce_tugce1907 | 11.02.2018 11:18

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil.Com | 19.10.2014 02:57
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
emreylmz226 | 17.04.2017 10:57

Merhaba kız arkadaşımla sürtünme ile ilişkiye girdik boşalmadım ama yaptığımızda kız arkadaşım 32 gündür adet olmuyordu şuan ise 36 . günü hamile midir?Lütfen cevap verir misiniz?

Tahlil.Com | 17.04.2017 10:57
Vajinaya herhangi bir şekilde sperm teması olmadığı müddetçe gebelik oluşması söz konusu olmaz.Partnerinizin adet gecikmesi başka nedenlere bağlı olabilir.Bir kadın doğum doktoruna muayene olmasında fayda vardır.
lgbt.mglt99 | 03.06.2016 10:19

Merhaba.Ben bakireyim .arkadasimla surtunme yoluyla birsheyler yasadim .Bende iç çamaşır onda Şort vardi .1 2 kere 5 6 saniyeliy penisini camaşırıma dokundurdu.sadece penisini elledim.Boşalmadigina eminim. Acaba zevk suyu nedeniyle hamile kalirmiyim?

Tahlil.Com | 07.06.2016 07:19

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.
Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.

Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.

uysalnet | 30.05.2016 06:50

Kız arkadaşım ile yaklaşık 2 hafta önce sürtünme yolu ile birliktelik yaşadık ama üstüne veya vücuduna boşalmadım. Kız arkadaşımın adet dönemi 2 gün gecikti sizce birşey çıkar mı?

Tahlil.Com | 30.05.2016 10:15

Sürtünme ve benzeri  ilişkilerde boşalma gerçekleştiğinde gebe kalma olasılığı  pek mümkün değildir.Gebelik ihtimal ve olasılığı yönünden dikkat edilmesi gereken mevzu ise, erkeğin boşalma sonrası menisinin vajinaya girmemiş olmamasıdır.
Eğer vajinaya temas şüphesi var ise, adet gecikmesi olup olmadığına bakılmalıdır.
Böyle bir durum var ise, her ne kadar gebelik olasılığı çok düşük olsa da, içinizin rahatlaması için gebelik testi yapılabilir.

Konuya dair Tahlil.com doktorlarının yazılarını ve sorulmuş benzer sorular ile uzmanlarımızca  verilmiş cevapları okumanızı öneriyoruz.


sermetetmet | 03.03.2016 09:06

İki üç gün öncesinde sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İlişkiye girmeden önce zevk suyu gelmişti. Çok ıslanmıştı. Ertesi gün adet oldu. Adet olunca hamileliğin olmadığnı bliyorum ama yumurtaların döllenme süresi ne kadardır. Eğer boşaldysm

Tahlil.Com | 03.03.2016 10:03

Herhangi bir tahlil sonucu sormamışsınız.Ancak merak ettiğiniz konularla ilgili olarak sitemizde bir çok yazı yayınladık ve soru cevapladık.
Dilerseniz merak ettiğiniz konulara dair sitemizdeki yazılarımızdan yararlanabilirsiniz.

Tahlil.com'un arama motorunu kullanarak site içinde dilediğiniz konuyu araştırmak için tıklayınız....

alpar44442222 | 09.11.2015 04:28

Merhaba sevgilim ile sürtünme yolu ile ilişkiye girdik vajinal bölgeye bir giriş söz konusu değil.Boşalma da söz konusu değil bir ihtimal zevk suyundan korkuyoruz.sevgilimin hamile olma olasılığı var mıdır varsa kaçtır?

Tahlil.Com | 09.11.2015 10:57
Zevk suyu bulaşı ile hamileliğin oluşumu neredeyse imkansızdır. Sakince regl döneminin gözlenmesini öneririz. 
DAHA FAZLA GÖSTER
Cinsel Organda Sivilce Neden Olur?
Cinsel organda sivilce oluşmasının nedenlerinin başında kıl kökü iltihabı gelir.
Ertesi Gün Hapları Nedir? Ertesi Gün Haplarına Dair Bilgiler
Ertesi gün hapları özellikle evlilik öncesi cinsel ilişki yaşayan genç kadınlarda hamilelik korkusuyla sıklıkla kullanılan ilaçlardır.
Cinselliğin Evreleri Nelerdir?
Cinselliğin her iki cins için çeşitli evreleri vardır.
Düzensiz Adet Gören Kadınların Gebe Kalma Olasılığı Düşük müdür?
Genelde kadınlar bir yılda 12 kez adet görürler ama kimisi daha az ve kimisi ise  hiç görmez.
Kama Sutra Cinsel Tedavide Kullanılabilirmi?
Kama sutra pozisyonlarının cinsel hastalıkların tedavisinde etkili bir kullanımı vardır.
Cinsel İlişki Adet Dönemi Kanamasının Miktarı ve Zamanını Etkiler Mi?
Cinsel ilişki sürecinde kadınlarda  orgazm anında  rahimin kaslarının fazla miktarda kasılması erken adet kanamalarına neden olabilir.
Düzenli Bir Cinsel Hayatın Çiftlere 10 Faydası
Düzenli bir cinsel hayat, evli çiftler için çok önemlidir.
Baba Olmanın Yaşı Olur mu?
Sağlıklı gebelikte genelde ilk akla gelen; annenin doğurganlık, yaş, işlev durumudur. Ancak unutulmamalı ki, çocuk sahibi olmak için babanın da fonksiyonları çok önemlidir. Sağlıklı…
Menapoz ve Cinsel Yaşam
Kadınlar menopoz ile birlikte vücut imajının kaybolacağına, kadınlık fonksiyonlarının sona ereceğinin kaygısını yaşarlar.
Masaj Kadınlarda Sağlıklı Cinsellik İçin Etkilidir
Masaj sağlık açıdan faydalıdır.Kadınların cinsel olarak uyarılması için de mükemmeldir.
Nemfomani Nedir?
Nemfomani; cinsel açlık manasına gelen bir rahatsızlıktır.
Şap Cinsel İstek ve Dürtüyü Azaltır mı?
Şap; çift tuz grubu bileşenlerindendir. Potasyum alüminyum fosfat ve amonyum alüminyum sülfat tuzlarından oluşan (çift tuz grubu) bileşenlerindendir. Kimyasal bir madde olan…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com