Tahlil Sonuçlarını Değerlendirme Programı Nedir?

16.12.2020 10:23 | Güncelleme: 17.12.2020 11:17
Tahlil.com tarafından tahlil sonuçlarını değerlendirme programı geliştirildi. Bu programa Tahlilmatik adı verildi. Bu yazımızda sizleri Tahlilmatik hakkında kısaca bilgilendirelim istiyoruz.
Tahlil Sonuçlarını Değerlendirme Programı Nedir?
A

Tahlil Sonuçlarını Değerlendirme Programı Nedir?

Tahlilmatik bir Tahlil.com buluşudur. Dr.Cem ARGUNDr.Oğuz Alp Gürbüz ve Dr.Mustafa Cesur tarafından oluşturulan bir kurul tarafından geliştirilmiştir.

Tahlilmatik 200 000 den fazla ziyaretçimiz tarafından kullanılan  bir tahlil sonuçlarını değerlendirme programıdır. Gebelik testi sonucu, böbrek ve karaciğer fonksiyonları, diyabet şüphesi, kısırlık, prostat kanseri, guatr hastalığı, sarılık, kansızlık (anemi), HIV enfeksiyonu testi gibi konularda merak edilen tahlil sonuçlarınızı Tahlilmatiğe girerek tahlil sonuçlarınız hakkında 7/24 ön bilgi alabilirsiniz.

Tahlilmatik programı anlık olarak tahlil sonuçlarını değerlendirme programını kullanan kişilere dair kullanım sayısını ve programın cevapladığı soruyu göstermektedir.

Sizler de Tahlilmatik kullanarak tahlil sonuçlarınız hakkında ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tahlilmatik Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun farklı bir önerisi yok ise sabah aç karına iken yaptırdığınız kan tahlilleri en sağlıklı sonucu verir.Sonuçlarınızın Tahlilmatik tarafından en doğru şekilde yorumlanması için sabah aç karına verdiğiniz tahlil sonuçlarını girmenizi öneririz.Tahlil sonuçlarınızı girerken sonuç raporunu dikkatle okuyup tahlilinizin sonuç değerini özenle giriniz.Yanlış girilen tahlil değerleri tahlil sonucunun yanlış yorumlanmasına sebep olacaktır.

Tahlilmatik programı, merak ettiğiniz tahlil ile ilgili değerlerinizi ilgili alana girmeden önce sonuçlarınızı nasıl ve hangi parametreler olarak girmeniz gerektiğini açıklamaktadır.

Tahlilmatik kullanmak için hemen tıklayınız.Ücretsizdir.

Sedimentasyon Tahlili Nedir? Sedimentasyon Soru ve Cevapları
Sedimantasyon tahlili ile kanda eritrositlerin(alyuvarların) çökme hızları ölçülür. Bu ölçüm sonucuna göre doktorlar bazı hastalıkların nedenleri…
CPK Yüksekliği Nedir? CPK Testi Yüksekliği Nedenleri
CPK testi CK testi olarak da adlandırılabilir. CPK yülsekliği normal bir durum değildir ve bazı hastalıklarda görülebilir.CPK testi, normal değerleri ve yüksekliği konusunda aşağıdaki…
CK Yüksekliği Nedir? CK Testi Yüksekliği Nedenleri
Kanda CK testi CPK testi olarak da adlandırılabilir.Biyokimya laboratuvarlarında damardan alınan kan örneğinden çalışılmaktadır.CK testi sonucunun normal değerlerden yüksekliği farklı…
Kalp Kastalıklarının Tanısında Kullanılan Efor Testi Nedir?
Efor testi en çok koroner yetersizlik (kalbi besleyen atardamarlarda darlık veya tıkanıklık olması) tanısının koyulması amacıyla yapılır.Efor testini kardiyoloji uzmanları yorumlamalıdır.
Anti Gliadin IgG ve IgA Testi (AGA) Nedir?
Anti Gliadin IgG ve IgA Testi gluten enteropatisi (Çölyak hastalığı) hastalığı tanısında kullanılan testlerdir.Bu testler kısaca AGA testi olarak da isimlendirilir.
APTT Testi Nedir? APTT Yüksekliği Hangi Hastalıklarda Görülür?
APTT testi genel olarak pıhtılaşma sisteminin bozukluklarının tanısında kullanılan bir koagulasyon testidir.Hematoloji laboratuvarlarında otomatik cihazlarla yapılır.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com