1 yıl önce varıkosel amelıyatı oldum halen değerlerde harekette sıkıntı var. ıkıncı durum spermıyogram kultür testınde e.coli ve spp enfeksıyon çıktı

1 yıl önce varıkosel amelıyatı oldum halen değerlerde harekette sıkıntı var. ıkıncı durum spermıyogram kultür testınde e.coli ve spp enfeksıyon çıktı tedavı baslandı lakın amelıyat olduğum tarafta asırı ağrı var bu normal mı ? usg de varıkosel olmadığı goruldu onerınız nedır hocam saygılar...

Tahlil.com Cevabı : Sperm testinde  e.coli çıkması pek mümkün değildir.Bu sonucu olağan bulmadık.Güvenilir bir merkezde testi tekrar ettirmenizi öneriyoruz.Ayrıca düzenli olarak bir üroloji uzmanı tarafından takip edilemnizde yarar var.