Ben vegeteryanim.kan tahlilimde bir yildir total protein dusuk cikiyor. Neden ve ne yapabilirim?

Tahlil.com Cevabı : Vegeteryanlarda protein düşüklüğü et  ve hayvansal gıda tüketilmediğinden olağan bir durumdur.Bu durumda protein içeren bazı bitkisel gıdaların tüketilmesi uygun olacaktır.
Bu tür gıdalara örnek olarak ise, kinoa, karabuğday, fasulye, antep fıstığı, soya sütü,mercimek ve bezelye verilebilir.Bu tüt bir beslenme alışkanlığı elde etmeniz uygun olacaktır.