Cinsel ilişkiyle bulaşan herhangi hastalığım var mı?

Kiz arkadasimla kondomsuz ilişki yaşadım daha öncede ilişkilerim olmuştu başka partnerler bana hiv hepatit c hepatit b gibi virüsler bulasmismidir ve başkasına bulastirmismiyimdir tahlil sonuçlarını ayrı ayrı yazıyorum hocam yardımcı olur musunuz .Birde doktor hepatit b ye karşı aşılısin dedi siz yine tahlil sonuçlarına göre aşılı mıyım deil miyim onunda soylermisiniz hocam aşılı olduğum halde bulaştırma ve yada bulaşma ihtimali varmı hocam bu hepatit daha önemli benim icin.Anti hiv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.120 nonreaktifHcv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.14 nonreaktifAnti Hbs67 reaktifAnti hav ıg g(mikropartikul immün asaaymeia veya benzeri)Sonuç17.5 nonreaktifHbsag(kemoluminesans veya benzeri)Sonuç <0.10 nonreaktifTreponema pallidum hemaglütinasyonSonuç 0.115Sonuç birimi col referans değeri null nullAnti hiv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.203Sonuç birimi coIReferans değeri null nullHcv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.032Sonuç birimi colReferans değeri null nullAnti Hbs mikropartikul immün asaaymeiaVeya benzeri)Sonuç 56.76Sonuç birimi i u/lReferans değeri null nullHbsag(kemoluminesans veya benzeri)Sonuç 0.421Sonuç birimi colReferans değeri null n u lV d r l r p rSonuç= sonuç ektedir yazıyorHocam son olarak bu sonuca göre hepatit aşısı olduğum belli dediler asi olmusmuyumdur O sonucu yazıyorumAnti hbc ıg g(mikropartikul immün asaaymeia veya benzeri)Sonuç 2.39 negatifSonuç birimi indeksReferans değeri (>)İki defa test yaptırdım bazılarını ondan ikisini de atiyim dedim hocam(Sonuçlar bunlar hocam ayrıntılı anlatırsanız çok memnun olurum hocam özellikle asi olmuşmuyumdur ve benim başkasına bulaştırıp bulastirmadigima ve başkasının bana bulaştırıp bulastirmadigima dair çok teşekkür ederim şimdiden)

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar sonuçlarınızı inceledim. Evet doktorunuz Hepatit B ye karşı aşılı olduğunuzu ifade etmiş. Anti HBS testi pozitif çıktığında Hepatit B ye karşı koruyuculuk vardır.
Sizin sonuçlarda da ''Anti Hbs mikropartikul immün asaaymeia Veya benzeri)Sonuç 56.76'' çıkmış. Bu çıkan değer Hepatit B ye karşı koruyuculuğunuz olduğunu gösterir. Doktorunuz gereken bilgiyi vermiş.

Hepatit B enfeksiyonu da sizde halen antikor yani koruyuculuk olduğundan negatif çıkmış. Bu da sonuçlarınızda '' Hbsag(kemoluminesans veya benzeri)Sonuç <0.10 nonreaktif'' olarak gözüküyor. Non reaktif sonuç negatif anlamına gelir. Zaten bu testi 2 kere yaptırmışsınız ikisi de negatif çıkmış. Diğer test sonucunuz da negatif  : Hbsag(kemoluminesans veya benzeri)Sonuç 0.421
12 Nisanda yaptırdığınız Anti hbc ıg g(mikropartikul immün asaaymeia veya benzeri)Sonuç 2.39 negatif sonucu da hepatit B enfeksiyonunu önceden geçirmediğinizi destekliyor.Negatif çıkmış.

Frengi riskine bağlı olarak yapılan testininiz de negatif çıkmış ''Treponema pallidum  hemaglütinasyonSonuç 0.115''

HIV testiniz de negatif çıkmış ''Anti hiv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.203''
Test sonuçlarınız doktorunuzun da belirttiğiği gibi Hepatit B ye karşı aşılı olduğunuzu ve bu enfeksiyonu koruyuculuk nedeniyle geçirmediğinizi gösteriyor.
Cinsel ilişkiyle bulaşan herhangi bi hastalığım varmı? sorunuzun cevabı da yok. Yani cinsel ilişkiyle bulaşan herhangi bir hastalık bulgusu yok sonuçlarınızda.

Sonuç olarak aynı sizde olduğu gibi HBS AG :Negatif, Anti HBc :Negatif,  Anti HBs: Pozitif çıktığında bu kişinin Hepatit B aşısı sonrası bağışıklık kazanmış olduğu düşünülür.
Gayet sağlıklı ve olması gerektiği gibi çıkmış sonuçlarınız.
Sağlıklı günler dilerim.