Eşim Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) hastası.Kolsişin kullanıyor.ALT ve AST değerleri yüksek.

Eşim Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) hastası.Kolsişin kullanıyor.ALT ve AST değerleri yüksek çıktı

Tahlil.com Cevabı : Bazı FMF hastalarında kolsişin kullanımı ile birlikte ALT ve AST adı verilen karaciğer testleri yüksek çıkabilmektedir.Burda yapmanız gereken FMF de kolsişin tedavisi çok önemli olduğundan ilacınıza kesinlikle devam etmeniz,tedavinizi planlayan doktora danışmanız ve karaciğeri destekleyen önerileri için de bir Gastroenteroloji uzmanına başvurmanız.