Hocom kanda kalsiyum sonuç 10.6 referans 8.4_10.2 kanda ve idrarda fosfor. Sonuç 22 referans 40_130 kalsiyum kan ve idrarda sonuç 22.9 referans 5_40. Parat hormon 38.30 referans.18.5_88

Hocom kanda kalsiyum sonuç 10.6 referans 8.4_10.2 kanda ve idrarda fosfor. Sonuç 22 referans 40_130 kalsiyum kan ve idrarda sonuç 22.9 referans 5_40. Parat hormon 38.30 referans.18.5_88 ............kalsiyum seviyem bir türlü düşmüyo durup dururken yükseliyor

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda bir endokrinoloji doktoruna başvurmanızda yarar var.

ş************* :

Hocam böbrekte taş veya kum bulunması kan tahlilinde kalsiyum seviyesinin yüksek çıkmasına sebebiyet verirmi

Cevap:

Kalsiyum yüksekliği aşağıdaki durumlarda olabilir.Ancak belirtiğiniz durumlar bununla ilgili değildir.Kalsiyum ( Ca) serum düzeyleri aşağıda belirtilen durumlarda yüksek çıkabilmektedir.  * Hiperparatiroidizm, * Kemiğin kötü huylu hastalıkları ve kemiğe metaztaz yapmış tümörler, * Vücudun farklı bölgelerindeki tümörler (akciğer yassı hücreli kanseri,renal hücreli kanser, karaciğer safra kesesi, pankreas,özefagus kanserleri), * Polisitemia vera, feokromasitoma, * Sarkoidoz, * D vitamini intoksikasyonu, * Tirotoksikoz, * Akromegali

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.