Kan degerlerimde aso 403 cikti romatizmadan dolayi dedi. bana antibiyotik verdi bir hafta sonra tekrar gttim kan testi yaptirmaya fakat yapmadi

Kan degerlerimde aso 403 cikti romatizmadan dolayi dedi. bana antibiyotik verdi bir hafta sonra tekrar gttim kan testi yaptirmaya fakat yapmadi sistem kabl etmez diyerek verdigi antibiyotigi sabah aksam uc ay boyunca kullanmami soyledi normalmi sizce detayli bilgi alabilirmiyim

Tahlil.com Cevabı :

Kanda ASO değeriniz yüksek.Vücudumuzda Streptokok adlı bakterinin yol açtığı  enfek­siyonunun ardından Anti Streptolizin O  üre­timi meydana gelir.
Kanda yüksek oranda ve sürekli antistreptolizin-0 bulunması vücudumuzda streptokokların yol açtığı ve  uzun süredir yerleşmiş olan bir enfeksiyonu  gösterir.
Tedavi ve ilaç seçimi konusunda ise doktorunuz karar verici olmalıdır.
ASO yüksekliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....