LYMPH H 4.2rnMono H 1.1rnWbc H 12.5rnPLT H 376rnNeut H 7.1rnLdh H 281 rnTSH H 485 rnAlpha 2 % H 14.11rnAlpha 2 H 1.03rnBeta 1% H 7.6rnBeta 1 H 0.55

LYMPH H 4.2rnMono H 1.1rnWbc H 12.5rnPLT H 376rnNeut H 7.1rnLdh H 281 rnTSH H 485 rnAlpha 2 % H 14.11rnAlpha 2 H 1.03rnBeta 1% H 7.6rnBeta 1 H 0.55 rnsonuçlarımı yorumlarmısınız?

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.

Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.

S********** :

LYMPH H 4.2. referans 1.3- 3.5nMONO H 1.1. Referans 0.3 - 0.9nWBC. H 12.5. Referans 4.3- 10.3nPLT H 376. Referans. 156- 373nNeut. H 7.1. Referans 2.1 - 6.1nLdh. H 281. Referans. < 250nTSH. H 4.85. Referans. 0.27- 4.2nAlpha 2% H 14.11 referans 7.1- 11.8nAlpha 2. H 1.03. Referans 0.51- 1nBeta 1% H 7.6. Referans. 4.7- 7.2nBeta 1. H 0.55. Referans. 0.34- 0.52nSonuçlarımı yorumlarmısınız?

Cevap:

Kan sayım tahlili diğer adıyla da hemogram testi sonucuna göre WBC yani lökosit yüksekliği olduğu görülüyor.Anlayacağınız dille akyuvarlar normalden yüksek diyebiliriz.WBC  yüksekliği durumunda akla gelen ilk olasılık enfeksiyon varlığıdır..Çeşitli enfeksiyonlarda wbc değeri yüksek çıkabilir.Özellikle bakteriyel kökenli enfeksiyonlar buna örnektir.Kan sayımında  wbc yüksekliği farklı sebeplere  bağlı olarak da izlenebilmektedir.Kan sayımı tahlilinde WBC (lökosit)  yüksekliğine ilişkin aşağıdaki bağlantımızda çok daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliğiTahlil sonucunuzu değerlendirdik.TSH hormonu değeriniz yüksek.TSH yüksekliği olması hipotiroidi sorununuz olabileceğini düşündürüyor.Yani tiroid beziniz yavaş çalışıyor olabilir.Bu durumda daha ileri tetkik, muayene  ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.TSH ve tiroid testlerinin yorumlanmasına dair bilgiler....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.