Prolaktin hormonum 39,73 çıktı ve parlodel diye bi ilaç verdi çok üzülüyorum kısırmıyım çocuğum olmayacaakmı

Merhaba kolay gelsin ben dr gittim çocuk istediğim için tüm testlerden geçtim ama prolaktin hormonum 39,73 çıktı ve parlodel diye bi ilaç verdi çok üzülüyorum kısırmıyım çocuğum olmayacaakmı yardımcı olurmusunuz

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Ancak tedaviyle normale ineceğini beklemekteyiz.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....