Hacamat Hakkında Merak Edilenler

18.03.2018 01:02
Hacamat; deri altında biriken artık vücut için bir fonksiyonu olmayan kanın alınarak, kan dolaşımını rahatlatmak, vücudu bu ağırlıklardan kurtarım hastalıklardan korumak için kullanılan bir yöntemdir
Hacamat Hakkında Merak Edilenler
A

Hacamat; deri altında biriken artık vücut için bir fonksiyonu olmayan kanın alınarak, kan dolaşımını rahatlatmak, vücudu bu ağırlıklardan kurtarım hastalıklardan korumak için kullanılan bir yöntemdir.

Hacamat geleneği çok eski zamanlara dayanan, bir dönem unutulmuş olup, son zamanlarda gözde olan bir tedavi yöntemidir. Hacamatı ilk yaptıran ve insanlara da yapılmasını tavsiye eden Hz. Muhammed (sav) dir. II. Abdülhamit Han döneminde okulları dahi açılmıştır.

Hacamatla atılan kanın özelliği, atıl kalmış, yani vücut içinde hiçbir fonksiyonu kalmayan, belli noktalarda birikmiş kanlardır. Bu kan pelteleşmiş, jöle kıvamındadır. Bu sebeple normal damardan akan kan gibi sıvı değildir. Bu işlem kan verme ile karıştırılmamalıdır. Tahliller için verilen kanlar, damarlarda aktif halde dolaşan, vitamin, mineral içeriği olan, besleyici içerikteki kanlardır.

Hacamat nasıl yapılır? Hacamatta damarlara jilet yardımıyla minik kesikler atılır ve vakumlu şişeler başlarına konur ki, akan kan vücuda değmesin ve hijyenik koşullar sağlanmış olsun. Ayrıca Vakum sayesinde kirli kan vücuttan daha kolay çıkar ve bu bölge tamamen temizlenene kadar tekrar tekrar vakumlu kaplar kullanılabilir. Kan miktarı ve durumuna göre şayet gerek varsa bir sonraki seanslar da yapılabilir. Hacamatta jiletle atılan çizikler korkutmasın. Şayet bunlar nokta şeklindedir. Ufak bir his olarak duyarsınız ve kabuk bağlamazlar. Sadece iyileşme esnasında kaşıntı yapabilir. Haricinde can acıtacak şekilde değildir.

Hangi bölgelere hacamat yapılır? Kişinin rahatsızlığına göre farklı bölgelerden yapılabilir. Bu bölgeler; kürek kemikleri arası, kulak arkası, kafa arkası ve üstü, bel, kuyruk sokumu, diz.

Hangi hastalıklar için hacamat yapılabilir?

Hacamat, kan ile yapılan bir tedavidir ve kan vücudun tamamında dolaşan bir sıvıdır. Bu sebeple pek çok hastalığın tedavisinde kullanılabilir. İşte başlıca şifa olduğu hastalıklar;

Unutkanlık, hafıza zayıflığı ve depresyon, odaklanma eksikliği

Tansiyon, migren, sinüzit

Kronik yorgunluk

Bel, boyun fıtığı, kireçlenme

Kemik erimesi, romatizma, iltihaplı eklem romatizması

Hepatit B ve böbrek rahatsızlıkları

Deri hastalıkları (sedef, terme, sivilce)

Kanda vitamin eksikliği, yağlanma, kolesterol,

Nefes darlığı, bronşit, gut

Altını ıslatan çocuklar için,

Vertigo, egzama, kurdeşen, kaşıntı

Bombay kan grubu: Yeni bir kan grubu mu, önemi nedir ?
Tüm kan gruplarına (A,B,AB ve 0) kan verebilirken, bunlardan kan alamayan Bombay kan grubu hakkında biraz bilgi sahibi olalım.Bombay kan grubu yeni bir kan grubu olarak değerlendirilebilir.
Yeni Yılın Verimli Olması İçin Öneriler
Yeni yılın yaklaşması , beraberinde yeni yıla dair beklentileri de gündeme getiriyor.
Girişimci İnsomniası Nedir? Girişimci İmsonmiasasını Yenmek İçin 6 Yöntem
Girişimci imsomniası henüz çok yeni bilinen bir sağlık sorunudur.Uykusuzlukla karakterize olan bu durum yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkilemektedir.Bu yazımızda girişimci imsomniasını…
Embriyo Nakli (Embriyo Donasyonu)
Embriyo donasyonu Hem kadında hem erkekte döl hücresi yani sperm ve yumurta ile alakalı bir takım eksikliklerin olması durumlarda uygulanan bir tedavidir.
Adet Öncesi Ağrılarla Nasıl Baş Edilebilir?
Adet öncesi hormonal değişiklikler kadınlarda huysuzluk, depresyon ve yorgunluğa yol açabilir.
Size Yalan Söylendiğini Anlamaya Yarayan 20 İpucu
Günümüzde hemen herkes zararlı yada zararsız yalanlar söyleyebilmektedir.Aşağıda vereceğimiz 20 ipucu size yalan söylendiğini anlamanıza yardımcı olabilir.
Magnezyum Eksikliği Nedir? Magnezyum İçeren Besinler
Magnezyum eksikliği farkında olmadığımız bir çok rahatsızlığın nedeni olabilir.
Antibiyotiğe Dirençli Bakteriler: Kendi Düşmanını Yaratmak
Antibiyotik kullanımı, bakteri kökenli enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde oldukça etkilidir.
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun!
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, tüm dünyanın birlikte kutladığı eşitlik, dayanışma, birlik ve haksızlıkla mücadele günüdür.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com