Süpheli iliski sonrası 38. Gün sonra HIV1 + HIV2 +P24 ANTIGEN + Total Ab+Ag testi yaptırdım sonuç 0,13.

Merhaba,Süpheli iliski sonrası 38. Gün sonra HIV1 + HIV2 +P24 ANTIGEN + Total Ab+Ag testi yaptırdım sonuç 0,13. Test sonucumu yorumlar mısınız? Raporda 0,9 altı negatif, 0.9-1,0 arası sınırda, 1,0 üzeri pozitif yazdığı için endişelendim. Ayrica 3 ay sonra da tekrar test yaptırmalı mıyım? Bu test sonucunu ne olarak kabul etmeliyim?

Tahlil.com Cevabı :

İçiniz rahat olsun sonucunuz negatif. Sonucunuzu değerlendirdik. Zaten siz de belirtmişsiniz  raporda 0,9 altı negatif, 0.9-1,0 arası sınırda, 1,0 üzeri pozitif  diye açıklama varmış. Sizin sonucunuz da 0.13 yani 0.9 un çok altında bir değer. Bu da negatif anlamanına geliyor. Testinizi uygun zamanda yaptırmışsınız. Bu nedenle doktorunuz gerek görmedikçe başka bir test yaptırmanıza gerek bulunmuyor.
Test sonucunuzu Negatif olarak kabul edebilirsiniz yani bir enfeksiyon yok.
Sağlıklı günler dileriz.