Wbc değeri 11,17 Plt değeri 364 Pct değeri 3,31 Serbest T4 değeri 1,26 Tsh değeri 0,08 Guatr olma ri

Wbc değeri 11,17 Plt değeri 364 Pct değeri 3,31 Serbest T4 değeri 1,26 Tsh değeri 0,08 Guatr olma riskim var mı ? Sizce sonuclarim nasıl cevaplarsaniz sevinirim Simdiden Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Kan sayımı diğer adıyla da hemogram testlerinizde bir sorun yok.
Ancak  tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.
TSH düşüklüğü normal değildir.
Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Genelde tirotoksikoz yani hipertiroidi bulgusudur.

TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tiroid Testleri,