Alerjen Spesifik IgE Testi

22.06.2018 09:12
Vücudumuz zararsız maddelere karşı normal olmayan bir şekilde duyarlılık gösterebilir
Alerjen Spesifik IgE Testi
A

Vücudumuz zararsız maddelere karşı normal olmayan bir şekilde duyarlılık gösterebilir. Çevresel faktörler ya da genetik yatkınlık sayesinde vücudun zayıf olduğu dönemlerde alerji meydana gelebilir.  

Alerjen spesifik IgE testi kişide alerji benzeri belirtiler olduğunda yapılan bir testtir. Belli bir maddeye veya maddelere karşı alerji olduğunu düşündüren belirtiler varsa bu test istenir. Duyarsızlaştırma durumunu izlemek içinde bu test kullanılır.

 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Ameliyat Öncesi İstenen Tetkikler
Ameliyat kararı verilen hastalardan hekimlerce ameliyattan önce çeşitli tetkikler istenir. Ameliyat öncesi tetkiklerin ne olduğunu birlikte inceleyelim.
Kan Testi Yaptıracaklara Öneriler: Kan Testi Nasıl Yapılır?
Bu makalemizden, kan testinden ve nasıl yapıldığından, testten önce ve sonrasındaki süreçlerden kısacası kan testine dair her şeyi öğrenmeniz mümkündür. İyi okumalar!
Kan Sayımı Nedir? Kan Sayımı Testi Nasıl Yorumlanır?
Kan sayımı diğer adıyla da hemogram testi laboratuvarlarda en çok çalışılan tahlil türüdür. Otomatik cihazlarda çalışılmaktadır. Aç olmaya gerek olmadan günün…
Yağ ve Kas Analizi Nedir? Ne İçin Yapılmalıdır?
Kilo sorunları ile mücadelede, kat edilen mesafenin izlenmesi ve motivasyon sağlanması amacıyla diyetisyenlerin kullandığı profesyonel ölçüm cihazları kişilere rehberlik etmektedir.
Hormon Tahlili Soran Bayan Okurlarımıza Öneriler
Hormon tahlil sonuçları kadınlar tarafından sıklıkla merak edilmektedir.Tahlil.com'a da bu konuda bir çok soru geliyor.Hormon tahlili soran okurlarımızın saşağıdaki uyarılarımızı okuduktan…
Probe Kürtaj Nasıl Yapılır?
Probe kürtaj; kadında adet dışında, nedensiz kanamalar sonucu yapılan girişimsel bir tahlildir.Burada amaç kadın doğum doktorunca jinekolojik muayene sonrası alınan endometrial biyopsinin…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com