Dişlerin Zarar Görmesine Neler Sebep Olur?

24.07.2017 11:28
Çoğu insan diş fırçalamaya özen gösteriyor fakat nasıl fırçalamaları gerektiğini tam olarak bilmiyor
Dişlerin Zarar Görmesine Neler Sebep Olur?
A

Çoğu insan diş fırçalamaya özen gösteriyor fakat nasıl fırçalamaları gerektiğini tam olarak bilmiyor. Dişleri fırçalamak için doğru fırça, doğru yöntem ve günde 3 defa fırçalamak hem diş sağlığı için hem de dişlerin rengini korumak için oldukça önemlidir.

Çok uzun süre dişleri fırçalamak ya da bastırarak fırçalamak doğru bir davranış değildir. Bu durum dişleri korumak yerine diş minesine zarar verebilir, aşınmasına neden olabilir. Asitli, şekerli yiyecek ve içeceklerin bolca tüketilmesi de dişlerin zarar görmesine ve sararmasına neden olur. Bu nedenle pipet kullanmak dişleri ve diş minesini korumaya yardımcı olacaktır.

Dişlerin olduğundan daha bakımsız ve daha sarı görünmesine sebep olan başka bir neden ise günlük su ihtiyacının karşılanmamasıdır. Günlük su ihtiyacı karşılanmadığı zaman tükürük yoğunlaşır ve yıkayıcı etkisi ortadan kalkar. Bu sayede diş üzerinde plak oluşumu daha da kolaylaşır. Tüm bu nedenlerden dolayı düzenli olarak diş doktoruna gidilmeli ve gerekli tedaviler uygulanmalıdır.  

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
İğne Neden Kalçadan Yapılır?
Enjeksiyonda çeşitli yöntemler vardır. Halk arasında enjeksiyon yapılması, iğne yapıldı veya iğne oldum diye ifade edilmektedir. Yapılan enjeksiyonun yani iğnenin neden en çok kalçadan…
Orgazm Olmak Meme Kanserini Önlüyor Olabilir!
Cinsel birliktelik sırasında zevk alma hissinin doruğa ulaştığı an orgazm olarak adlandırılmaktadır. 
Renkten Yumurta Kalitesi Anlaşılırmı?
Yumurtaların birbirinden farklı renkleri vardır.Hangi renk yumurtanın daha iyi olup olmadığı veya yumurta renkleri arasında bir kalite farkı olup olmadığı da sıklıkla merak edilen bir konudur.
Potasyumun Vücuttaki Önemi ve Fonksiyonu Nedir?
Potasyum, vücut içindeki sıvı miktarının düzenlenmesine, kas kasılmalarının uyarılmasına,  asit-baz dengesinin sürdürülmesine yardımcı olan bir elektrolittir.
Adet Gecikmesi Kaç Günde Olur?
Akıllara ilk olarak hamilelik ihtimallerini getiren adet gecikmesinin hamilelik dışında da pek çok farklı nedenleri olabilir.
Emziren Anne; Kendine İyi Bak!
Emzirmek; bir annenin yaşayabileceği en özel duygulardandır. Aylarca karnında taşıdığı bebeği dünya ile tanıştırırken; onu ürkütmeden, sakince, koruyarak ve bağlanarak alışmasını sağlar.…
Su İle Taharet Neden Önemli? Çocuklara Ne Zaman Öğretilmeli?
Taharet; maddi olan kirlerden yani idrar ve gaitadan temizlenmek manasına gelen bir kelimedir.  Bu temizliği en doğru şekilde su ile yapmak öğrenilmeli ve çocuklara öğretilmelidir.
Omega 6 Nedir? Vücutta Neden Dengelenmelidir?
Omega 6; vücutta sentezlenmeyip dışarıdan gıdalar yolu ile alınan yağ asitlerindendir. Vücudun doğru ve dengeli çalışması için; omega 3 gerekli olduğu gibi, omega 6 da gereklidir.…
Dumansız Hava Sahası Hayatımıza Ne Kattı?
Dumansız hava sahası; aslında geç kalınmış ancak uygulandığı günden itibaren pek çok kazançlar sağlamış bir uygulamadır. Henüz yeterli değildir kısıtlamalar ancak bu haliyle…
Çocuklar Hareket Etmeyi Neden Çok Sever?
Pek çok ebeveyn, çocuğunun hareketliliğinden şikayet eder. Oysaki hareket, çocuklar için adete yeme içme gibi doğal bir ihtiyaçtır. Peki çocuklar neden…
Hangi Besinler Kadınlarda Meme Kanserinin Riskini Düşürür?
Cilt ve göğüs kanseri kadınlar arasında çok yaygındır. Beslenme faktörleri özellikle kadınlarda meme kanseri oluşma riskine etki yapabilmektedir.
Kalbinizi Kışa Hazırlayın
Kış ile birlikte soğuk havalara kendinizi hazırlayın.Soğuk havalar özellikle kalp hastaları için sağlık yönünden riskleri de beraberinde getirecektir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com