Işık Topu İle İncelme : Plasma Lipo

Yayın Tarihi : 2018/06/22 19:00 • Güncelleme Tarihi : 2022/11/21 08:51 •

Sevgili Tahlil.com okurları bu yazımızda son günlerde kilo vermek isteyen hastalara sıkça uygulanan  ve yüz güldürücü sonuçlar alınan Plazmolipo teknolojisine değinmek istiyoruz.Kısa sürede uygulanması, pratik bir yöntem olması ve özellikle deriyi gergin tutması nedeniyle sık tercih edilmektedir.

Işık Topu İle İncelme : Plasma Lipo

Plazma Lipo Nedir?

Plazmalipo teknolojisi bölgesel yağlanma tedavisinde kullanılmaktadır.Bu yöntemle plazma enerjisi ile yağlar eritilmektedir.
Bu yönteme ışık topu ile incelme de denilmektedir.
Plasma lipo ile lazer ışını insan vücudundaki yağ dokusunu kısa zamanda eritmektedir.
Plazmalipo sistemi Japonya'da geliştirilmiştir.Bir çeşit lazer lipoliz yöntemi olarak da tanımlayabiliriz. Plasma Liponun hastalara uygulama süresi kısadır.30 dakikayı genelde aşmayan tıbbi bir müdahaledir.Cildin gerilmesi amacıyla da sıklıkla uygulanmakta olan estetik bir girişimdir.Lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır.Temelde yağ hücrelerini sıvı hale getirerek parçalama esasına dayanmaktadır.

Işık Topu İle İncelme


Plasma Lipo, insan vücudunda yer alan ve göze hoş gelmeyen yağların eritilmesi ile vücutta oluşabilecek sarkmaların önüne de geçebilmektedir.
Bu yöntem vücutta değişik bölgelere uygulanabilmektedir.
Özellikle karın bölgesi,  bel çevresi, sırt, basenler, kollar ve gıdık üzerinde tatbik edilmek olup başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Erkeklerde jinekomasti hastalığına bağlı memelerde büyüme durumunda da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.
Bu yöntem özellikle plastik cerrahi uzmanları, estetisyenler tarafından uygulanmaktadır.
Çoğunlukla tek seans uygulama yeterli olmaktadır ancak tabii ki bu konuda son sözü bu uygulamayı planlayan ve yapan uzman doktor söylemelidir.

 

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
s********** :

Merhaba, tahlil sonucu tam kan (hemogram) ( PDW 15,3 MPV 9,2 PCT 0,27 BASO% 0,1 BASO# 0 EOS# 0,12 MO# 0,39 WBC 4,9 ALANİN AMİNOTRANSFERAZ (ALT) 16 KAN ÜRE AZOTU (BUN) 18 INR 0,89 Bu değerlerin açıklaması ne olabilir acaba..


Cevap:

Sonuçlarınızda sorun yoktur..

i************** :

Merhabalar. B12 referans aralığı(179/1162) iken 336, Demir referans aralığı(45/182) iken 88, Ferritin refrans aralığı (22/275) iken 27, Folat referans aralığı (3/20) iken 3. B12 ve Demir eksikliği var mı? Bu eksikliklerin belirtilerini hissediyorum yoksa psikolojik mi?


Cevap:

Folik asit değeriniz düşük.Bu durumda tedavi olmanız gerekebilir.

?