Kanalit Repozisyonu Nedir?

05.05.2015 09:27
Bu işlem;  başınızı hareket ettirdiğinizde meydana gelen kısa ancak şiddetli baş dönmesi durumu olan Benign Paroksismal Pozisyonel Vertigo’nun (BPPV) düzelmesine yardım eder
Kanalit Repozisyonu Nedir?
A

Bu işlem;  başınızı hareket ettirdiğinizde meydana gelen kısa ancak şiddetli baş dönmesi durumu olan Benign Paroksismal Pozisyonel Vertigo’nun (BPPV) düzelmesine yardım eder.  
Baş dönmesi sıklıkla  dengeden sorumlu iç kulağın bir bölümünde (vestibüler labirent) yaşanılan sıkıntılardan kaynaklanmaktadır. BPPV, iç kulağın bir bölümünde yer alan ve otokoni ile adlandırılan  ufak parçacıkların koparak iç kulağın kanallarına düşmesi sonucu ortaya çıkmaktadır.
Bu işlemle  otokiniler, kulağın baş dönmesine yol açmayacak bir bölümüne taşınır. Uzmanınızın  ofisinde veya evde uygulanabilen kanalit repozisyonu işlemi, birkaç basit baş manevrasından oluşur. 

Hamilelikte Hissedilen Sancı Tehlikeli midir?
Hamilelik süreci, kadının hormonal, fiziksel ve psikolojik bazı değişimler yaşadığı bir süreçtir
 Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir, Doğumdan sonra hemen karın germe yapılabilir mi?
 Doğum sırasında birkaç değişiklik olur, karın içi genişler karın çevresinde yağlanma olur, ve karın kasları birbirinden ayrılıp gevşer, doğumdan sonra ise ciddi bir küçülme oluyor
Önerdiğimiz Tahlil Merkezleri
Bu bölümde Tahlil
Emre Argun'dan Güney Amerika Fotoğraf Gösterisi
Emre Argun 12 Aralık'ta Ankara Türk-İngiliz Kültür Derneğinde bir fotoğraf gösterisi sunuyor
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com