Kilo Almak İsteyenlere..

Yayın Tarihi : 2015/11/17 13:28 • Güncelleme Tarihi : 2020/08/04 18:57 • Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Hep fazla kilolardan şikayet eden kişileri çoğunlukta sanılır. Peki ya kilo alamamaktan şikayetçi olan kişilerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söylersek bize inanır mısınız?
Kilo Almak İsteyenlere..

Hep fazla kilolardan şikayet eden kişileri çoğunlukta sanırız. Peki ya kilo alamamaktan şikayetçi olan kişilerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söylersek bize inanır mısınız? Özellikle son dönemde yanlış beslenme ve kişilerin zayıflama tutkusu bu sorunun fazlaca yaşanmasına neden oluyor.

Eğer yemek yiyerek kilo alamıyorsanız bu duruma spor çözüm olabilir. Uzman bir görüş öncülüğünde yapılan spor ve spora uygun beslenme tarzı istediğiniz ideal kiloya gelmenize yardımcı olacaktır. 

İdeal Kilo Ne Demektir?

Kilo almak denilince hep akla sağlıksız beslenme gelir. Oysa ki, ideal kiloya erişebilmek için de kilo alması gereken kişiler vardır. Bunun önemi, vücut fonksiyonlarının yerine getirilebilmesidir. İdeal bir vücutta, organların fonksiyonlarını devam ettirebilmeleri için sağlıklı besinlere ihtiyacı vardır. İşte bu besinler karşılanamıyorsa ve kişi yeteri kiloya sahip değilse, kilo almak için uzman desteğine ihtiyacı var demektir.

Kilo Almak Demek Sağlıksız Beslenmek Demek Değildir

Kişiler kilo almaktan sağlıksız beslenmeliler gibi bir sonuç çıkarırlar. Oysa ki bahsedilen, vücudun yapı malzemesi eksiklerini gidermek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmaktır.

Kilo almak için de diyetisyen danışmanlığı gerekmektedir. Alınan kilonun kaliteli olması gerekir. Yani sağlıksız besinlerle değil; vücudun ihtiyacını karşılayacak sağlıklı besinlerle kilo alımı sağlanmalıdır.

Sporla Kilo Alma Nasıl Olur?

Sporla kilo aldığınızda vücudunuz yağ değil kas kazanmış olur ki bu da istenen kilo alma biçimidir. Bu sayede vücudunuz daha güçlü ve dirençli olmakla birlikte, daha sağlıklı olacaktır.

Kilo almak için yapılan sporlarda çok fazla sayıda kası çalıştırmak önemlidir. Haftada en az 4 gün spor yapılmalı ve seansı 45 dakikayı geçmemelidir.

Spor ancak beslenme ile birleştiğinde kilo almanıza yardımcı olur tıpkı kilo vermekte olduğu gibi. Bu sebeple uzman desteği mutlaka alınmalı ve spor ve beslenme birlikte yürütülmelidir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?