Kilo Almak İsteyenlere..

17.11.2015 12:28 | Güncelleme: 04.08.2020 05:57 | Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Hep fazla kilolardan şikayet eden kişileri çoğunlukta sanılır. Peki ya kilo alamamaktan şikayetçi olan kişilerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söylersek bize inanır mısınız?
Kilo Almak İsteyenlere..
A

Hep fazla kilolardan şikayet eden kişileri çoğunlukta sanırız. Peki ya kilo alamamaktan şikayetçi olan kişilerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söylersek bize inanır mısınız? Özellikle son dönemde yanlış beslenme ve kişilerin zayıflama tutkusu bu sorunun fazlaca yaşanmasına neden oluyor.

Eğer yemek yiyerek kilo alamıyorsanız bu duruma spor çözüm olabilir. Uzman bir görüş öncülüğünde yapılan spor ve spora uygun beslenme tarzı istediğiniz ideal kiloya gelmenize yardımcı olacaktır. 

İdeal Kilo Ne Demektir?

Kilo almak denilince hep akla sağlıksız beslenme gelir. Oysa ki, ideal kiloya erişebilmek için de kilo alması gereken kişiler vardır. Bunun önemi, vücut fonksiyonlarının yerine getirilebilmesidir. İdeal bir vücutta, organların fonksiyonlarını devam ettirebilmeleri için sağlıklı besinlere ihtiyacı vardır. İşte bu besinler karşılanamıyorsa ve kişi yeteri kiloya sahip değilse, kilo almak için uzman desteğine ihtiyacı var demektir.

Kilo Almak Demek Sağlıksız Beslenmek Demek Değildir

Kişiler kilo almaktan sağlıksız beslenmeliler gibi bir sonuç çıkarırlar. Oysa ki bahsedilen, vücudun yapı malzemesi eksiklerini gidermek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmaktır.

Kilo almak için de diyetisyen danışmanlığı gerekmektedir. Alınan kilonun kaliteli olması gerekir. Yani sağlıksız besinlerle değil; vücudun ihtiyacını karşılayacak sağlıklı besinlerle kilo alımı sağlanmalıdır.

Sporla Kilo Alma Nasıl Olur?

Sporla kilo aldığınızda vücudunuz yağ değil kas kazanmış olur ki bu da istenen kilo alma biçimidir. Bu sayede vücudunuz daha güçlü ve dirençli olmakla birlikte, daha sağlıklı olacaktır.

Kilo almak için yapılan sporlarda çok fazla sayıda kası çalıştırmak önemlidir. Haftada en az 4 gün spor yapılmalı ve seansı 45 dakikayı geçmemelidir.

Spor ancak beslenme ile birleştiğinde kilo almanıza yardımcı olur tıpkı kilo vermekte olduğu gibi. Bu sebeple uzman desteği mutlaka alınmalı ve spor ve beslenme birlikte yürütülmelidir.

Oruç Tutarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Öneri
Özellikle aşırı sıcakların görülebildiği  Temmuz ayı içinde olunması oruç tutmayı da güçleştirmekedir
Emziren Anneler ve Oruç
Kısa süreli yemek yememenin anne sütünü azaltmadığı bilinmektedir
Gözyaşının Faydaları Nelerdir?
Bir damla gözyaşın bile faydası var
Tırnaklardaki Beyazlıklar Neden Oluşur?
Tırnaklarda oluşan beyaz lekeler tırnaklara renk veren keratin maddesi veya kalsiyum eksikliğinden kaynaklanabilmektedir
Baharda Enerjinizi Yüksek Tutacak Öneriler
Verimli bir hayat bahar yorgunluğunu engelliyorBaharda enerjinizi yüksek tutacak önerilerİlkbaharın gelmesiyle birlikte insanların çoğunda yorgunluk şikayetleri artış gösteriyor
Vücuttaki Hangi Eksiklikler Saç Dökülmesine Sebep Olur ?
Saç dökülmesi özellikle kadınlar için çok önemli bir sorundur
Kalsiyum İçeren Sebzeleri Biliyor musunuz?
Kalsiyum, kemiklerin güçlenmesi için vazgeçilmez mineraller arasındadır
Saç Derisinde Çıkan Sivilceler ve Nedenleri
Saç derinizde çıkan sivilceler, kullandığınız şampuandan kaynaklanıyor olabilir
Siyah Nokta İle Mücadelede Liman Suyu
Ciltte, özellikle burun ve alın çevresi gibi yağlı bölgelerde siyah nokta oluşumu yaygın olarak görülen bir cilt sorunudur
Kadınlarda Aynı Dönemde Adet Başlangıcı Tesadüf Değil mi?
Halen araştırılan ve bilim dünyasının oldukça ilgisini çeken bir konu da özellikle uzun süre aynı ortamda yaşayan kadınların menstruasyon döngüsünün başlama ve bitiş dönemlerinin anlamlı derecede benzerlik…
İLAÇ AR-GE Mİ ? O DA NE ?
  Bu kullandığımız ilaçlar nereden geliyor? Her 5000 kimyasal maddeden biri ilaç olma şansını yakalarken, piyasada bunca ilaç varken ve piyasaya çıkan yeni ilaç sayısı giderek azalırken buna ne gerek…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com