Kilo Almak İsteyenlere..

17.11.2015 12:28 | Güncelleme: 04.08.2020 05:57 | Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Hep fazla kilolardan şikayet eden kişileri çoğunlukta sanılır. Peki ya kilo alamamaktan şikayetçi olan kişilerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söylersek bize inanır mısınız?
Kilo Almak İsteyenlere..
A

Hep fazla kilolardan şikayet eden kişileri çoğunlukta sanırız. Peki ya kilo alamamaktan şikayetçi olan kişilerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söylersek bize inanır mısınız? Özellikle son dönemde yanlış beslenme ve kişilerin zayıflama tutkusu bu sorunun fazlaca yaşanmasına neden oluyor.

Eğer yemek yiyerek kilo alamıyorsanız bu duruma spor çözüm olabilir. Uzman bir görüş öncülüğünde yapılan spor ve spora uygun beslenme tarzı istediğiniz ideal kiloya gelmenize yardımcı olacaktır. 

İdeal Kilo Ne Demektir?

Kilo almak denilince hep akla sağlıksız beslenme gelir. Oysa ki, ideal kiloya erişebilmek için de kilo alması gereken kişiler vardır. Bunun önemi, vücut fonksiyonlarının yerine getirilebilmesidir. İdeal bir vücutta, organların fonksiyonlarını devam ettirebilmeleri için sağlıklı besinlere ihtiyacı vardır. İşte bu besinler karşılanamıyorsa ve kişi yeteri kiloya sahip değilse, kilo almak için uzman desteğine ihtiyacı var demektir.

Kilo Almak Demek Sağlıksız Beslenmek Demek Değildir

Kişiler kilo almaktan sağlıksız beslenmeliler gibi bir sonuç çıkarırlar. Oysa ki bahsedilen, vücudun yapı malzemesi eksiklerini gidermek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmaktır.

Kilo almak için de diyetisyen danışmanlığı gerekmektedir. Alınan kilonun kaliteli olması gerekir. Yani sağlıksız besinlerle değil; vücudun ihtiyacını karşılayacak sağlıklı besinlerle kilo alımı sağlanmalıdır.

Sporla Kilo Alma Nasıl Olur?

Sporla kilo aldığınızda vücudunuz yağ değil kas kazanmış olur ki bu da istenen kilo alma biçimidir. Bu sayede vücudunuz daha güçlü ve dirençli olmakla birlikte, daha sağlıklı olacaktır.

Kilo almak için yapılan sporlarda çok fazla sayıda kası çalıştırmak önemlidir. Haftada en az 4 gün spor yapılmalı ve seansı 45 dakikayı geçmemelidir.

Spor ancak beslenme ile birleştiğinde kilo almanıza yardımcı olur tıpkı kilo vermekte olduğu gibi. Bu sebeple uzman desteği mutlaka alınmalı ve spor ve beslenme birlikte yürütülmelidir.

Hamileliğin Hangi Aşamasında Oruç Tutulabilir?
Hamilelik ve emzirme döneminde annenin mutlaka çok iyi beslenmesi gerekir
Uyurken Ani İrkilme Nedir?
Uykuya dalma, bilimsel olarak pek çok çalışmaya konu olmuş ve üzerinde çok çeşitli fikirler ortaya atılıp uygulamalar yapılmıştır
Ramazan Kapıda Su İçmeye Başlayın
Su içmenin bilinen pek çok faydasından birkaçını sayalım;tok tutar,organların sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlar,vücuda dinçlik verir,psikolojik hastalıklardan korur,hastalıkları vücuttan hızla uzaklaştırır
Organlar Şeffaflaşıyor
Biyoloğun rüyası; organların ve dokuların rahat gözlemlenmesi için, organlara şeffaflık sağlamak hayalidir
Diyetle Zayıflamaya Müzik Desteği
Yaz geldikçe zayıflama telaşı iyiden iyiye sarmış durumda özellikle bayanları
Adet Döngüsü Nasıl Gerçekleşir?
Ergenlikten itibaren hormonlar daha fazla salgılanmaya başlar
Diş Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir?
Halk arasında kulaktan kulağa duyulan ve uygulanan bir çok yöntem vardır
Ramazanda Spor Ne Zaman Yapılmalıdır?
Spor yapmak; kişinin bünyesel ve fiziksel dinginliğini sağlamak için çok önemlidir
Ramazanda da Spordan Vazgeçmeyin
Spor, vücudu dinç tutmanın yanında, sağlık ve psikolojik açıdan pek çok iyileştirici etkiye sahiptir
Gebelik Belirtileri Nelerdir? Tarihi Nasıl Hesaplanır?
Gebelik; kadından atılan yumurtanın bir spermle birleşmesinden meydana gelir
Adet Geciktirici İlaçlar Ne Kadar Sıklıkla Kullanılmalıdır?
Adet dönemi; belli periyotlarda gerçekleşen yumurtlama evreleridir
Gölgenize Sorun
Sıcak geçen yaz aylarında, belli saatlerde dışarı çıkılmamasından bahsedilir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com