Lazer Lok Tedavisi Nedir?

30.06.2017 12:18 | Güncelleme: 18.11.2020 12:12 | Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Lazer lok; Amerika Osseoitengrasyon Derneği tarafından 2004 yılında en iyi buluş ödülüne layık görülen; yumuşak ve sert dokuya zarar vermeden takılma özelliğine sahip ilk ve tek implant tedavisidir.
Lazer Lok Tedavisi Nedir?
A

Lazer lok; Amerika Osseoitengrasyon Derneği tarafından 2004 yılında en iyi buluş ödülüne layık görülen; yumuşak ve sert doku yenileme özelliğine sahip ilk ve tek implant tedavisidir.

İmplant; diş kaybı durumunda, dişin yerine monte edilen, kalıcı dişlerdir.

İmplant sisteminde; yapılacak dişin yanındaki dişlerin boyutuna göre; ufak oynamalar yapılabilir. Bu durumda kemik kaybından bahsedilir.

Lazer lok tedavisinde; kemik kaybının az olması hedeflenir. Bunun yanında; diş görevini daha iyi yerine getirir ve daha uzun ömürlü olur. Kemik kırılması ve vida gevşemesi ihtimali çok düşüktür.

Diş onarımında estetik görüntü son derece önemlidir. İşte dişlerin implanttan sonra çok daha düzgün olması ve dokularını koruması bu teknoloji sayesinde mümkün olabiliyor. Çünkü dokularda hasarlar minimal düzeylerde kalıyor. Bu sayede gerçek dişler korunurken, implant dişler de tam olarak boşluğu dolduracak ve estetik olarak görüntü bozukluğu meydana getirmeyecek şekilde yerleştiriliyor .

Diş Estetiği Sürekli Gelişiyor

İmplant, diş tedavilerinde adeta bir devrim niteliğindedir. Lazer lok tedavisi ile implantın eksikleri de giderilmiş oluyor. Yani zaten hayatı kolaylaştıran teknolojiler, daha da konforlu hale getiriliyor ve bu sayede çok tercih ediliyor.

Diş estetiği önceden oldukça tedirgin edici bir durumken artık çok profesyonel yapılmaktadır. İmplant da bu tedavilerin başında gelmektedir. Bu sayede insanlar rahatlıkla doğal görünümü kazanırken, aynı zamanda diş eksikliğinin sebep olduğu sıkıntılardan da kurtulmuş oluyorlar.

Kayıp Diş Nelere Sebep Olur?

Diş, vücutta en güçlü kemik yapıdır. Bu yapı sayesinde besinler ağızda parçalanarak mideye gönderilir. Yani mekanik sindirimden sorumlu kısım bizim için dişlerdir. Oluşacak diş kaybı, bu görevin tam olarak yerine getirilmesine engel olur. Ağızda tam olarak parçalanamayan besinler mideye daha büyük parçalar halinde iner. Bu durumda mide parçalamak için daha yüksek bir efor sarf etmek zorunda kalır. Hatta fazla büyük parçalarda tam sindirim gerçekleşemez ve kişide kilo alma eğilimi olarak karşımıza çıkar.

Çocuklarda Konuşma Problemi Neden Olur?
Çocuklarda görülen konuşma probleminin başında işitme engeli gelir
Kafa Travması Nedir?
Kafa bölgesine alınan ani darbe veya travma hali beyin hücrelerinin zarar görmesine, dolayısı ile kafa travmasına yol açmaktadır
Budd-Chaiari Sendromu Nedir?
Budd-Chaiari sendromu ender olarak görülen ve karaciğerde ciddi tahribat oluşumuna neden olan bir hastalıktır
Lejyoner Hastalığı Nedir?
Lejyoner Hastalığı, L
Pachygyria Nedir?
Beyin kabuğunun gereğinden çok daha az kıvrıma sahip olması hali pachygyria olarak isimlendirilmektedir
Kalp Zarı İltihabı (Perikardit) Nedir?
Perikardit veya diğer ismi ile kalp zarı iltihabı, romatizma, verem veya virüs enfeksiyonları sonucu oluşabilen ve tedavi edilmediği taktirde ciddi sağlık sorunlarına yol açan bir hastalıktır
Siğil Nedir? Tedavi Edilebilir mi?
Siğil, viral kökenli bir deri hastalığıdır
Diyabetle Birlikte Görülen Rahatsızlıklar Nelerdir?
Diyabet, kişiyle doğuştan veya sonradan yaşamaya başlayan uzun süreli bir rahatsızlıktır
HPV Kanser Riskini Arttırıyor
Dünyada boğaz kanserinin üçte birine insan papilloma virüsü(HPV) sebep olur
Migren Nedir?
Migren günümüzde sık görülen bir sağlık sorunudur
Kadınlarda Adet Dönemi Sivilcesi Nedir?
Kadınların adet kanamaları yaklaştıkça hormonların değişikliklerinden dolayı genelde huyları değişir ve daha çabuk sinirlenirle
Fıtık Nedir?
Fıtık, kelime anlamı olarak bir doku veya organın aslında olmaması gereken bir alana kayması veya taşmasını ifade eder
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com