Normal Penis Boyu Nedir ?

22.06.2018 08:00 | Güncelleme: 31.03.2019 08:58
Ergenliğe ulaşmış bir erkeğin penisinin ortalama uzunluğu gevşek halde 5 ile 9 cm arasında, sertleşme halindeyken ise  ortalama 14 cm dir.
Normal Penis Boyu Nedir ?
A

Ergenliğe ulaşmış bir erkeğin penisinin ortalama uzunluğu gevşek halde 5 ile 9 cm arasında, sertleşme halindeyken ise  ortalama 14 cm dir. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir.


Penisin büyüklüğü; ırk,milliyet veya boy uzunluğu  ile ilgili değildir. Örnek vermek gerekirse  kısa boylu birinin penisi uzun boylu birininkinden daha büyük veya siyahi birininki bir beyazdan daha küçük olabilir.


Ortalama penis boyu  14 cm olarak kabul edilmekle birlikte ereksiyon halinde 11-18 cm arası olan  penisler de  normal boyutlarda kabul edilirler.
Penisin normal durumu ile ereksiyon sonrası  durumu arasında da  büyük farklar olabilir.Sönükken büyük gözüken bir penis sertleştiğinde daha büyük bir hal almayabilir. 

Erkekler cinsel organlarıyla gurur duyar övünürler.Cinsel ilişkide  önemli olan penisin boyu değil, işlevidir. Sertliğini uzun süre tutabilen  bir penise sahip olmak penisin boyundan çok daha önemlidir.

YORUMLAR

mysterio-hazar619 | 03.07.2013 03:39

merhabalar ben sıze brsey soracatım. ben bazen kendı kendıme boşalırken(31) yaparken çok kısa sürede bosalıyorum nedenı nedır acaba?

Tahlil.Com | 03.07.2013 06:32
Bu konuda bir üroloji uzmanına danışmanızda yarar var, bazen erken boşalma sorunu görülebilir
Adet Dönemi Premenstrüel Sendrom (Adet Öncesi Sendrom)
Normal adet döngüsü 28 ile 35 günde bir tekrarlanır
Kadında Görülen Cinsel İşlev Bozuklukları Nelerdir?
Cinsel işlev bozukluğu; cinsel işlevin istek, uyarılma ve orgazm aşamalarından biri yada daha fazlasında bozulmayla ortaya çıkan durumlardır
Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Neden Olur?
Erken boşalma erkekler arasında sık görülen bir cinsel sorundur
 Yaşlılıkta da Cinsel Hayat Devam Edebilir
Kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, şeker hastalığı, depresyon, romatizma, sigara, alkol ve hormon düzensizlikleri yaşlılıkta cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyebilir
Yaşlı Çiftlere Sağlıklı Cinsellik İçin Öneriler
Yaşlılıkta da cinsel hayat devam edebilmektedir
Erkekler İçin Afrodizyak Etkili Besinler Nelerdir?
Erkeklerde cinsel isteği, libidoyu arttıran besinler sıklıkla merak edilir
Bahar Yorgunluğu Cinsel İstekte Azalmaya Neden Oluyor
Mevsim değişiminde biyolojik ritm etkileniyor
Aldatan Erkeklerde Cinsel Sorunlar Görülebiliyor
Eşlerini aldatan erkeklere kötü haber: Uzmanlar eşlerini aldatan erkeklerin çoğunlukla erken boşalma ve geçici iktidarsızlık gibi cinsel sorunlar yaşadıklarını belirtiyor
Kasık Fıtığı ve Femoral Fıtık Cinsel İsteksizliğe Yol Açabiliyor
Fıtık tedavi edilmezse büyüyor ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyor
Erkeklerde Sertleşme Sorununa Yol Açabilen Etkenler
Erkeklerde Sertleşme Sorunu bir diğer adıyla da erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tatmin edici bir cinsel ilişki için yeterli ereksiyonu sağlayamama ve koruyamama durumudur
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com