Önemsemediğimiz Diş Çürümesi Nedenleri

03.02.2017 07:14
Diş çürükleri günlük hayatta sağlığımızı tehdit eden unsurlardan biridir
Önemsemediğimiz Diş Çürümesi Nedenleri
A

Diş çürükleri günlük hayatta sağlığımızı tehdit eden unsurlardan biridir.
Dişlerin düzenli fırçalanmaması, ağız bakımında eksiklik, tükrük salgısının kimyasal yapısı gibi unsurlar bu durumu tetikler.Ancak farklı ve çok bilmediğimiz nedenler de diş çürüklerini tetiklemektedir.
Omega 3; A ,C ve E gibi vitaminler; demir, bakır ve çinko gibi minerallerin azlığı vücut direncini iltihap ve enfeksiyonlara karşı azaltır ve bağışıklık sistemimizi güçsüz hale getirir.
Böylece diş eti ve ağızdaki yumuşak dokuların enfeksiyon kapma ihtimalleri artar.
Kalsiyum yetersizliği ise çocukluk çağlarında diş yapısında olumsuz etki yaratmakta ve güçsüz dişlerin oluşumuna neden olmaktadır.

Gebelikte Vajinal Akıntı Çeşitleri ve Nedenleri
Gebelik, pek çok değişimin bir arada yaşandığı bir süreçtir. Bu sürecin başlangıç ve gelişim noktası rahim olduğundan, değişimin odak noktası da burası ve dışa vurumu da…
Kabakulak Nedir ve Nasıl Bulaşır? Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?
Kabakulak hastalığı, genellikle 5-10 yaş arası çocuklarda görüen viral bir hastalıktır. Genellikle damlacık yoluyla bulaşır. Bulaşıcı bir hastalık olduğundan hastalık süresince dikkatli…
Yüksek Tansiyon(Hipertansiyon) Nedir? Nasıl Düşürülür?
Kişilerin yaşına göre, kan basıncının normal değerlerinden yüksek olmasına halk arasında tansiyon yüksekliği, tıp dilinde ise hipertansiyon adı verilir. İnsan sağlığını olumsuz olarak etkileyen…
Multipl Skleroz (MS) Hastalığı Nedir? Belirtileri ve Tanısı
Multipl Skleroz (MS) santral sinir sisteminin yani beynin ve omuriliğin inflamatuar (yangısal)  bir hastalığıdır.Uzun soluklu bir tedavi ve klinik takip gerektirir.
Hemoroidin Belirtileri ve Oluşma Nedenleri
Hemoroid halk arasında adıyla da mayasıl veya basurun belirtileri makatta huzursuzluk, kaşınma, ağrı, şişlik, akıntı ve açık kırmızı renkte kanamadır.
Sinüzit ve Belirtileri Nelerdir?
Sinüsler baş bölgesinde burnun her iki yanında bulunan boşluklardır. Sinüzit, sinüsleri kaplayan dokunun iltihaplanması veya şişmesidir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com