pen*ste Sıklıkla Görülen Hastalıklar Nelerdir?

Yayın Tarihi : 2018/04/09 07:35 • Güncelleme Tarihi : 2023/02/24 08:18 •

pen*s; erkek üreme hücresi olan spermin kadın vücuduna ulaşabilmesi için gelişmiş erkek cinsel organıdır.

pen*ste Sıklıkla Görülen Hastalıklar Nelerdir?

pen*s; erkek üreme hücresi olan spermin kadın vücuduna ulaşabilmesi için gelişmiş erkek cinsel organıdır. Yetişkin bir erkekte ortalama 8-10 cm iken ereksiyon halinde bu uzunluk iki katına çıkabilir. Doğuştan veya sonradan görülen pen*s hastalıkları oluşabilir. pen*ste varis oluşumu, egzama, siğil ve akıntı bu hastalıkların bazılarıdır. Uygun tedavi ile iyileşme görülebilir.

pen*s Varisi Nedir?

pen*s, diğer tüm organlarda olduğu gibi, kan yoluyla beslenen ve yetisini yapabilen bir organdır. Dolayısıyla mevcut damarlarda kan akışının bozulmasına bağlı durumlarda, pen*sin normal durumu ve fonksiyonu bozulur. Bu durumda pen*s hastalıkları meydana gelebilir.

pen*s varisinde, pen*sin kanlanmasını sağlayan damarlarda kan akışı zayıflar. Dolayısıyla damarlarda kan toplanması, morarmalar ve şişmeler meydana gelir. Buradaki damar genişletme tedavileriyle iyileştirilebilir ve varisin aşamasına göre tedavi edilebilir.

pen*s Egzaması

pen*s egzaması, diğer cilt bölgelerinde olan egzama ile aynı özelliktedir. pen*s derisinde kuruma, lekelenme, kaşıntılar meydana gelir.

pen*s Siğili

pen*s siğili, viral bir rahatsızlıktır. pen*s derisi ince olduğundan, siğilin olduğu bölge ağrılı olur. ayrıca cinsel olarak fonksiyonunu yerine getirememekle birlikte, partnerin vücudunda da hastalıklara sebep olabilir.

Çünkü kadın vajinası, dış ortama açık, nemli bir ortamdır. Bu da virüslerin en rahat üreyebildiği ortamdır ve siğil bu bölgede meydana geldiğinde tedavisi çok daha zordur. Bu sebeple erkekte meydana gelen siğil sadece erkeği değil, cinsel eşini de ilgilendiren bir hastalıktır.

pen*s Akıntısı

pen*s akıntısı iki sebeple meydana gelebilir. Birincisi idrar kaçırma durumudur ki, bu durumda tedavi olması gereklidir. Üroloji doktoru eşliğinde tedavi gerçekleştirilebilir ve bu durum giderilebilir. Cerrahi operasyon gerekli görülürse yapılabilir.

Diğer bir husus ise, mantar enfeksiyonudur ki, bu daha çok kadınlarda olan ve kadından geçen bir hastalıktır. Bu sebeple kadında meydana gelen mantar enfeksiyonunda erkek de tedavi görmelidir.  

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?