Sivilce İzlerinden Kurtulmak Mümkün

09.07.2018 05:38
Ergenliğe girişle birlikte kişinin hayatında büyük yer kaplayan sivilce problemi, çoğu zaman izlerini yıllarca sürdürmektedir
Sivilce İzlerinden Kurtulmak Mümkün
A

Ergenliğe girişle birlikte kişinin hayatında büyük yer kaplayan sivilce problemi, çoğu zaman izlerini yıllarca sürdürmektedir. 

İnsanlar genelde ergenlik döneminde tanışır sivilcelerle. Bu içi iltihap dolu, beyaz şişlikler tam da kişinin beğenilme kaygısı olduğu, ergenlikle birlikte bütün vücudunda oluşan değişimlere sivilcelerle kendini bir nebze daha kötü hissetmek, biran önce sivilcelerden kurtulma isteğini ortaya çıkarıyor. Tabii bu rahatsız edici noktacıklardan kurtulmak öyle kolay değildir. Ayrıca arsız otlar gibi çıktıkça çıkarlar. Ne 'dur'dan, ne 'yeter'den anlarlar. Tahammülü zor olan bu cansız yaratıklardan korunmanın en kolay yolu, geçici de olsa sürekli mayın tarlası gibi patlatmak gibi görünür. Ancak bu da çözüm değildir. Hatta ileri yaşlarda cilt lekeleri olarak ortaya tekrar çıkarlar. 

Çoğu zaman bu lekelerden kurtulmak için evde yapılan maskeler, peelingler önerilir. Bu yöntemler şüphesiz çok faydalıdır. Ancak her zaman sivilce izinden kurtaracağı garantisi yoktur. 

Son zamanlarda dermatologlar bu konuya el atmış ve alternatif tedaviler geliştirmişlerdir. Tabii ki bu işin öncelikle sabır işi olduğunu unutmamak gerekir. Yapılan uygulamak birkaç seans devam etmektedir. Burada kaç seans olacağına dair bilgi vermek yanlıştır. Çünkü yapılan uygulama ve ciltteki bozulma oranına göre bu sayı değişmektedir. Ama ortalama söylemek gerekirse 6-10 seans arasında sivilce izlerinden tamamen kurtulmak mümkündür.

Bu tedavilerden kimyasal peeling: hem sivilce izlerinden, hem de siyah noktalardan arındıran bir yöntemdir. Siyah noktalardan arınmış bir cilt, daha kolay hava aldığından, daha parlak ve genç bir görüntü ortaya koyar.

Karbon peeling yöntemi: daha etkili bir yöntemdir. Tek seansta değil ama, devam edildiğinde ciddi fark ortaya koyan ve pürüzsüz bir görüntü sağlayan yöntemlerdendir. 

Cilt tipinize göre en iyi öneriyi sunacak olan kişi doktorunuzdur bu sebeple kontrole gittiğinizde dermatoloğun fikrini almayı ihmal etmeyin. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Uçuk Neden Olur?
Daha çok dudak kenarlarında kızarıklık ve şişlikle başlayan uçuklar herkesin korkulu rüyasıdır
Gözde Katarakt Oluşumu
Görme olayının oluşumunda oldukça önemli role sahip saydam göz merceğinin kalınlaşarak matlaşması durumu katarakt olarak nitelendirilmektedir
Kıl Dönmesi Nedir?
Kıl dönmesi, sanıldığından çok daha yaygın olarak görülen ve kişinin yaşamını zorlaştıran bir durumdur
Sinüzit Nedir?
Sinüsler, başta bulunan ve burnun çevresini saran kemik arası boşluklardır
Yemek Borusu Kanser Nedenleri
Yemek borusu veya bilimsel ismi ile özofagus besinleri mideye ulaştıran kanaldır
Kompartman Sendromu ve Tedavisi
Şiddetli darbe veya ani bir hareket sonrası zedelenen dokunun çevresinde aşırı ödem oluşu, kompartman sendromu olarak adlandırılmaktadır
Kronik Burun Tıkanıklığı Olanlarda Görülebilen Sorunlar Nelerdir?
Burun tıkanıklığı sıklıkla görülebilen bir sağlık sorunu olup yaşam kalitesini de zaman zaman düşürebilmektedir
Yükseklik Korkusu Nedir?
Yükseklik korkusu akrofobi olarak da bilinen yüksek bir yerden korkmak anlamındadır
Kabakulak Nedir? Kabakulak Belirtileri Nelerdir?
Kabakulak virüs kaynaklı  bir hastalıktır
Bebeklerde Kolik Nedir
Henüz bir yaşına  girmemiş çocuklarda  kolik sıkça rastlanılmaktadır
Kadınlarda Düşük Belirtileri Nelerdir?
Anne adaylarında bebek düşürme yaygın bir fenomendir
Meme Kanseriyle Mücadele
Meme kanseri ülkemizde ve dünyada çok yaygın görülen ve erken teşhisinin hayat kurtardığı bir hastalıktır
tahlil.com
tahlil.com